Orlen MX MP wraca po wakacyjnej przerwie - runda w Lipnie już w ten weekend!

To proste - połączyć sport, piękne widoki i motocykle. Zapraszamy na 3 rundę Mistrzostw Polski w Motocrossie na Pojezierze Dobrzyńskie - do Lipna. Już teraz zarezerwujcie sobie czas w ostatni weekend sierpnia (28-29).

Orlen MX MP runda w Lipnie - zapowiedź Maciej Wierzbicki

Podczas gdy zawodnicy korzystają jeszcze z wakacyjnej przerwy, na torze przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Lipnie trwają już intensywne przygotowania do trzeciej rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie.

Organizatorem rundy zaplanowanej na 28-29 sierpnia jest jeden z najmłodszych stażem klubów – MX Lipno. Ta ekipa może i nie ma najdłuższego stażu, ale za to prężnie działa. Przykładem może być tutaj PUK Arena, która jest unikalnym obiektem w skali Europy. Zapewnia ona zawodnikom możliwość treningu również zimą, gdy na zewnątrz leży śnieg i trzaska mróz. O zapotrzebowaniu na tego typu obiekty niech świadczy fakt, że minionej zimy z możliwości treningu skorzystali nie tylko zawodnicy uprawiający motocross, ale także enduro, czy hard enduro. Każdy kto wybierze się do Lipna na treningi może także skorzystać z noclegu w stylowym MX Motelu.

Do kompletu jest też oczywiście tradycyjny tor motocrossowy, na którym rozegrano finałową rundę Pucharu Polski w Motocrossie sezonu 2020. Mimo, że pandemiczne realia przesunęły cały ubiegły sezon w czasie i wyścigi odbyły się w drugiej połowie października, na starcie stanęło 125 zawodników, a rywalizacja była zacięta i bardzo widowiskowa. 

W Lipnie trwają intensywne przygotowania, w które zaangażowany jest nie tylko klub, ale także Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i lokalna społeczność, a wszystkich wspierają władze miasta.

W mieście czuć już klimat motocrossu… Jako organizatorzy wchodzimy na najwyższe obroty, aby zapewnić optymalne warunki do ścigania dla zawodników oraz przygotować jak najlepsze widowisko dla wiernych kibiców, których w Lipnie nie brakuje – mówi Paweł Grębowski, prezes MX Lipno.

Wszystkich fanów off-roadu zapraszamy wszystkich do Lipna 28 i 29 sierpnia. Widowiskowego ścigania na pewno nie zabraknie!

Zobacz również: Powraca legenda Dakaru. Aprilia Tuareg 660

Zobacz również:
REKLAMA