Orlen Team w Dakarze 2012

Kolejna edycja legendarnego Dakaru startuje już na niespełna 4 tygodnie. 1 stycznia na starcie w Mar Del Plata w Argentynie staną również zawodnicy Orlen Teamu: Jacek Czachor, Jakub Przygoński i Marek Dąbrowski. Jak poradzą sobie tym razem?

Zawodnicy Orlen Teamu kolejny raz staną przed ogromną szansą na uzyskanie świetnego wyniku choć nie będzie to łatwe. Jak zwykle faworytami będą Marc Coma i Cyril Despres, którzy co roku potwierdzają swoją znakomitą formę. Wydaje się, że największe szanse aby nawiązać z nimi walkę o miejsca na podium ma Jakub Przygoński, który w tym roku, zdobywając tytuł wicemistrza świata Cross Country udowodnił, że należy do grona najlepszych. W Dakarze wystartuje z numerem 11.

Z 17 wystartuje Jacek Czachor, dla którego będzie to już 12 rajd Dakar w karierze. Doświadczenie jest tu na pewno bardzo ważne, a fakt że Czachor ukończył wszystkie tegoroczne rajdy bez wypadków i awarii na pewno działa na jego korzyść.

Marek Dąbrowski dostał numerek 49, a to z powodu zmiany pojemności motocykla. W tym roku Marek przesiądzie się na 450 zamiast 690, na której startował w ubiegłych latach. Dąbrowski jest jednak dobrej myśłi i zapowiada walkę od samego początku rajdu.

Zespół Orlena uzupełni oczywiście Krzysztof Hołowczyc z Jeanem-Marc Fortinem. Tym razem popularny rajdowiec będzie się ścigał w samochodzie marki Mini (w zeszłym roku było to BMW). Oprócz zawodników Orlen Teamu w rajdzie wystartuje jeszcze 17 Polaków.


Zobacz również:
REKLAMA