Orlen Team zwycięża w Hungarian Baja!

Motocykliści ORLEN Team zdominowali tegoroczne podium Hungarian Baja. Adam Tomiczek wygrał rajd, a Maciej Giemza zajął 3. miejsce. Po sobotnich problemach z układem hamulcowym, w niedzielę dobre przejazdy mieli Kuba Przygoński i Timo Gottschalk, którzy awansowali o jedną pozycję i rywalizację zakończyli na 4. miejscu.

Hungarian Baja Orlen Team Orlen Team
Hungarian Baja, Orlen Team Adam Tomiczek,

Motocykliści ORLEN Team stratowali w węgierskim rajdzie po raz pierwszy. Adam Tomiczek wygrał trzy z czterech odcinków specjalnych i tylko raz dał się pokonać Stefanowi Svitko, który zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratę 2.37 min. Równą formę na szybkiej, kamienistej trasie utrzymywał Maciej Giemza. Zawodnik ORLEN Team w każdym z oesów osiągnął 3. czas.

Kolejny z Polaków, Jakub Piątek na Husqvarnie zajął 5. miejsce.

Dziś przejechaliśmy dwa odcinki po 82 km. Po wczorajszym dniu miałem tylko 30 s przewagi nad Stefanem Svitko. Dziś zaliczyłem dwa równe przejazdy, oba odcinki udało mi się wygrać i całe zawody kończę na pierwszym miejscu z przewagą ponad 2 min. Rajd był bardzo szybki z wymagającą trasą. Cały czas jechaliśmy po samochodach, więc z pętli na pętlę przybywało wystających kamieni, ale trzymałem dobre tempo i bardzo się cieszę z wyniku – powiedział Adam Tomiczek.

 Motocykliści ORLEN Team znaleźli się także na czele klasyfikacji juniorów Hungarian Baja, zajmując dwie pierwsze pozycje.

– Bardzo się cieszę, że zakończyłem rywalizację na podium. Byłem tu po raz pierwszy i rajd mi się podobał, mimo że musieliśmy długo czekać na swoje przejazdy. Dobrze mi się jechało, motocykl spisywał się świetnie, a zespół wykonał swoją pracę bez zarzutu. Ominęły mnie problemy i oceniam ten start, jako bardzo udany – podsumował rajd Maciej Giemza.

Hungarian Baja Orlen TeamOrlen Team
Hungarian Baja, Orlen Team Adam Tomiczek, Maciej Giemza,

Rajd na Węgrzech był ostatnią rundą Pucharu Świata FIM w rajdach Baja. Zwycięzcą cyklu okazał się Benjamin Melot, przed Jakubem Piątkiem i Sultanem Al-Balooshim. Zawodnicy ORLEN Team wystąpili w dwóch rundach. Adam Tomiczek zajął ostatecznie 4. miejsce, a Maciej Giemza 6.

Hungarian Baja Orlen TeamOrlen Team
Hungarian Baja, Orlen Team, Jakub Przygoński

Na niedzielnych odcinkach Hungarian Baja dobrze spisywali się Kuba Przygoński i Timo Gottschalk. Załoga ORLEN Team na obu oesach osiągnęła 3. czas, co przyniosło jej awans na 4. miejsce
w klasyfikacji generalnej. W rajdzie zwyciężył Orlando Terranova (Mini John Cooper Works Rally), przed Martinem Prokopem (Ford Raptor) i Władimirem Wasiliewem (Toyota Hilux).

Hungarian Baja Orlen TeamOrlen Team
Hungarian Baja, Orlen Team  Maciej Giemza
Klasyfikacja końcowa rajdu Hungarian Baja
1. Adam Tomiczek Husqvarna 450 FE 06:01:48
2. Stefan Svitko KTM 450 Rally +0:02:37
3. Maciej Giemza Husqvarna 450 FE +0:27:38
4. Benjamin Melot KTM 450 EXC +0:36:38
5. Jakub Piątek Husqvarna 450 FE +0:52:07
6. Sultan Al Balooshi KTM EXC-F +1:19:44
7. Ahsih Raorane KTM 450 EXC-F +1:44:31
8. Tomas de Gavardo KTM 450 EXC-F +1:46:12
9. Rosa Romero KTM EXC-F +1:47:24
10. Sara Garcia Yamaha WR 450F +2:03:41
Zobacz również:
REKLAMA