[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Orlen team na Baja Aragon

Adam Tomiczek i Maciej Giemza na motocyklach oraz Kuba Przygoński z Timo Gotschalkiem w samochodzie Mini - w takim składzie ORLEN Team wystartuje w 36. edycji Baja Aragón. Duet jadący Mini John Cooper Works Rally zajmuje obecnie 3. miejsce w Pucharze Świata w rajdach Baja, a dla motocyklistów będzie to pierwszy start w tegorocznym cyklu. Zawody potrwają w dniach 26-27 lipca.

W ramach Baja Aragón zaplanowano dwa etapy. Każdy z nich został podzielony na odcinki specjalne - w sumie pomiar czasu obejmuje dystans 500 kilometrów. Na szczęście nasi zawodnicy Adam Tomiczek i Maciej Giemza są dobrze rozjeżdżeni - za sobą mają ponad 5000 km przejechanych na  zakończonym w zeszłym tygodniu Silk Way Rally. Obaj zawodnicy pojadą na usprawnionych wersjach motocykli, którymi ścigają się w rajdach enduro.

Są to największe zawody Baja w Europie. Start na szybkich szutrowych drogach pozwoli mi na zebranie kolejnych doświadczeń rajdowych i będzie bardzo pomocny w przygotowaniu do Rajdu Dakar –powiedział przed startem w Baja Aragón Adam Tomiczek, motocyklista ORLEN Team.

Zarówno Tomiczek, jak i Giemza mają już za sobą start w hiszpańskim rajdzie. W 2018 roku zajęli w nim odpowiednio 8. i 10. miejsce.

To będą intensywne zawody, w dwa dni pokonamy 500 km.Może się wydawać, że to niedużo, ale na motocyklach enduro te kilometry wolniej uciekają, trasa jest bardziej kręta, a średnie prędkości niższe, niż na naszym ostatnim rajdzie. Po 2018 roku mamy już wyobrażenie, jak ten rajd wygląda, ale mamy też świadomość tego, że lokalni zawodnicy znają trasę i ścieżki na pamięć, dzięki czemu mogą zyskiwać cenne sekundy. Na pewno damy z siebie wszystko, jesteśmy rozjeżdżeni po rajdzie Silk Way, więc myślę, że wyniki będą dobre – dodał Maciej Giemza z ORLEN Team.

Kuba Przygoński dobrze wspomina rajd rozgrywany w Hiszpanii – przed rokiem zajął tam 2. miejsce, nieznacznie ustępując obecnemu liderowi Pucharu Świata FIA
w rajdach Baja Władimirowi Wasiliewowi. Obok rosyjskiego kierowcy, który pojedzie Toyotą Hilux i załogi ORLEN Team wśród faworytów Baja Aragónwymieniani są m.in.:Martin Prokop (Ford Raptor), Orlando Terranova (Mini John Cooper Works Rally) i Bernhard ten Brinke (Toyota Hilux).

Trasa zawodów przypomina nieco rajdy płaskie, w których mamy zakręt za zakrętem i drogi szutrowe. Jest to legendarny rajd, z wieloma kibicami, dosyć długi, ale jednocześnie sprint, więc wszystko musi się idealnie udać, żebyśmy osiągnęli dobry wynik.Trasa przebiega blisko centralnej Hiszpanii, więc jest sucho i bardzo się kurzy – na pewno będziemy się z tym zmagali. Musimy teżuważać na opony, bo na tych zawodach bardzo się zużywają.Wracamy do rywalizacji po trzech tygodniach przerwy, więc jesteśmy chętni do walki, a ostatnie zwycięstwo w drifcie w Czechach dodatkowo mnie zmotywowało– powiedział Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Pierwszy etap rozpoczął się w piątek o godz. 8.00 dla samochodów, a motocykle pierwszy odcinek specjalny rozpoczęły o godz. 10.30. W sobotę na zawodników czekają kolejne dwa odcinki specjalne - tym razem rywalizację  o godzinie 6.30 rozpoczną motocykliści, a samochody ruszą na trasę o 7 rano. Na bieżąco można śledzić czasy zawodników na stronie  https://www.atodomotor.com

Startem w Hiszpanii zawodnicy ORLEN Team rozpoczynają serię występów w rajdach baja. Po zakończeniu rywalizacji w Baja Aragón czekają ich zawody na Węgrzech oraz na przełomie sierpnia
i września ORLEN Baja Poland.

zobacz galerię

Zobacz również:
Po dniu przerwy, Kevin Benavides postanowił powetować pechowy 6. etap, genialną jazdą popisał się również Joan Barreda, ale na ich dokonania cieniem położył się tragiczny wypadek Paulo Goncalvesa. Maciek Giemza pojechał rozważnie i bez przygód.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA