Orlice w kinie Praha - czyli spotkanie z uczestniczkami pierwszej babskiej wyprawy motocyklowej w Himalaje

W najbliższą środę, 23 listopada o godzinie 20.30 w warszawskim kinie Praha odbędzie się pokaz zdjęć i oraz premiera filmu z pierwszej babskiej motocyklowej wyprawy w Himalaje.

Kobieta i motocykl – to przestało już szokować. Według danych statystycznych mamy w Polsce siedemnaście razy więcej jeżdżących facetów niż kobiet. Znajmy więc proporcje – 10 osobowa wyprawa polskich dziewczyn w Himalaje to duża sprawa – to tak jakby zrobić wyprawę dla 170 facetów.

W najbliższą środę, 23 listopada o godzinie 20.30 w warszawskim kinie Praha, przy ul. Jagiellońskiej 26, Ola Trzaskowska opowie o tym wydarzeniu. Wyprawę nazwała Tylko dla Orlic. Pewnie będzie więc o czym posłuchać.

Dziewczyny pokonały 1800 kilometrów himalajskich dróg, przejechały kilka przełęczy liczących ponad 5 000 metrów, napotkały rzeki przecinające drogi, błotne osuwiska. I przejechały tę trasę na legendarnych, aczkolwiek mocno archaicznych Enfieldach.

Podobno nie jest wielką sztuką zrobić dobre zdjęcia w tych górach. Wystarczy wyciągnąć aparat i nacisnąć. Przekonamy się w środę czy równie łatwo zrobić film. Dziewczynom towarzyszyła bowiem kamera, oczywiście w rękach kolejnej dziewczyny.

Co z tego wyszło na dużym ekranie zobaczą tylko Ci, którzy pojawią się w środę w kinie. To światowa premiera – nie przegapcie.

A w przyszłym roku Orlice pokażą się w innych górach Azji – niewiele niższych.

Zobacz również:
REKLAMA