Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Ostatni etap Desert Challenge odwołany

Burza piaskowa zakończyła rywalizację w Abu Dhabi. Sonik drugi, Adam Małysz i Marek Dąbrowski w pierwszej dziesiątce!

Abu Dhabi Desert Challenge 2015

Pierwszą rundę Pucharu Świata Cross Country zakończyła burza piaskowa, która rozpętała się nad regionem Abu Dhabi. Ostatni etap został odwołany, więc przesądziły wyniki z czwartego. To szczęście w nieszczęściu dla Sonika, bo awansował na 2. miejsce. Nawet gdyby etap odbył się normalnie Sonik praktycznie nie miał szans na odrobienie 25-minutowej straty do lidera Mohameda Abu-Issy. Mimo to ucieprpiała jego sportowa ambicja: W trakcie tego rajdu tylko jeden dzień nie miałem problemów technicznych. Złapałem tempo i byłem najszybszy. Liczyłem, że po wczorajszej walce z napędem, skrzynią biegów i silnikiem, dziś poczuję trochę przyjemności z jazdy - skomentował obrońca tytułu. Jednak jak się okazało, burza była jego wybawieniem, bo na 166 kilometrze dojazdówki (na którą został zamieniony ostatni etap) quad SuperSonika wypluł olej i odmówił współpracy. Polak linię mety przekroczył na holu - Jeżeli byłby to odcinek specjalny, nie dojechałbym do mety - powiedział.
Trzecie miejsce (5 min. straty do Polaka) zajął Nelson Agusto Sanabria. Kamil Wiśniewski był czwarty z ponad dwoma godzinami straty do Abu-Issy.

Wśród motocyklistów zwyciężył Hiszpan Marc Coma z czasem 14:49.05 h. Na drugim miejscu uplasował się Sam Sunderland ze stratą 11.55 min. Trzecie miejsce wywalczył Pablo Quintanilla z KTM Warsaw Rally Team tracąc zaledwie 20 min. Maciej Berdysz rywalizację w Abu Dhabi zakończył na 26 miejscu, a oczko za nim dojechał Paweł Stasiaczek. Brawa należą się także Kubie Piątkowi który pomimo wywrotki na 3. etapie dał radę ukończyć rajd i zajął 42. miejsce.

Nie najgorzej poszło naszym w stawce samochodów. Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem ukończyli rajd na 6. miejscu, a Adam Małysz i Rafał Marton mimo wielu kłopotów i dachowania dojechali na ósmym miejscu. Zwyciężył Katarczyk Nasser Al-Attiyah.
Kolejna runda Pucharu Świata to rajd Sealine Cross-Country Rally w Katarze. Start już w poniedziałek 20 kwietnia. Czeka nas 5 dni zaciętej walki.

Wyniki
Quady - klasyfikacja generalna:
1. Mohamed Abu-Issa (QAT) 16:42.34
2. Rafał Sonik (POL) + 24.43
3. Nelson Sanabria (PRY) + 29.38
4. Kamil Wiśniewski (POL) + 2:02.19

Motocykle - klasyfikacja generalna:
1. Marc Coma (SPA) 14:49:05,0
2. Sam Sunderland (GBR) +11.55
3. Pablo Quintanilla (CHI) +20.16

26. Maciej Berdysz (POL) +5:45.36
27. Paweł Stasiaczek (POL) +5:58.57

42. Jakub Piątek (POL) +35:35.53

zobacz galerię

Zobacz również:
Paweł Szkopek uniknął poważniejszej kontuzji w groźnie wyglądającym wypadku podczas niedzielnego wyścigu motocyklowych mistrzostw świata World Superbike na amerykańskim torze Laguna Seca. Już w najbliższy weekend Polak zmierzy się w Czechach w kolejnych zmaganiach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij