Ostatni w sezonie Ducati Speed Day za nami

Ducati Polska
IV edycja Ducati Speed Day 2016

Piątek 16-go września przywitał uczestników Ducati Speed Day pięknym słońcem i bezchmurnym niebem.To prawdziwy ukłon natury w stronę użytkowników Ducati, bowiem nadchodzący weekend miał przynieść załamanie pogody.

Na Torze Poznań, od samego rana można było dostrzec charakterystyczne kształty maszyn Ducati. Tradycyjnie, uczestnicy zostali podzieleni na grupy w oparciu o ich stopień zaawansowania, a Jacek Molik ze Speed Day rozpoczął briefing, po którym pierwsza grupa ruszyła na tor.

Impreza przebiegła spokojnie w przyjacielskiej, niemal rodzinnej atmosferze. Kolejne wyjazdy na sesje na torze poprzedzały rozmowy z instruktorem, a podczas przerwy obiadowej był czas by wymienić się spostrzeżeniami i wrażeniami. Podczas godzinnej przerwy, na prostej startowej uczestnicy wzięli udział w treningu fitness, który wprawił wszystkich w wesoły nastrój. Dziesiątka ćwiczących, a pośród nich uczestnicy imprezy w pełnych kombinezonach, to widok jaki można napotkać jedynie na Torze Poznań.

Po przerwie, wypoczęci i odprężeni Ducatisti wrócili do szkoleń indywidualnych, które zakończyli z uśmiechami na mocno zmęczonych twarzach przed godziną 18:00. Piątkowa impreza była ostatnią imprezą cyklu Ducati Speed-Day w tym sezonie, jednak organizatorzy nie spoczną na laurach i zapowiadają kontynuację szkoleń na Torze Poznań.

 Jacek Molik, Speed-Day:

Każdy z uczestników wynosi wiele z tych imprez. Dzisiaj dwóch kierowców dokonało niesamowitego progresu w swojej technice i świadomości jazdy. Rozpoczynaliśmy właściwie od podstaw, a skończyliśmy na świadomym wyborze dobrego toru jazdy i coraz lepszej technice pokonywania zakrętów. To z pewnością zaowocuje w przyszłości w bezpiecznym poruszaniu się po drogach publicznych.”

Tomasz Sondij, Ducati:

Pomysł naszych szkoleń narodził się wiele lat temu, jednak obecna formuła zadebiutowała w tym sezonie. Postawiliśmy na cykl kilku kameralnych imprez. Dzięki temu każdy z uczestników ma bezpośredni kontakt z instruktorem, a ten potrafi skupić się indywidualnie na każdym kursancie. Dbamy o naszych gości tak jak na Ducati przystało. Świetny catering, najlepsi instruktorzy, ciekawi goście oraz motocykle demo, a wszystko to okraszone rewelacyjną atmosferą i gwarantowaną pogodą, w takich warunkach wstyd nie być Ducatisti. Mamy rewelacyjny odzew od naszych klientów, a różnorodność motocykli jakie gościmy na imprezach potwierdza, że kierunek jaki obraliśmy jest słuszny. Dlatego będziemy kontynuować tego rodzaju imprezy w sezonie 2017.”

 Pozostaje powiedzieć – do zobaczenia w przyszłym roku. Do tego czasu na profilu FB Ducati Polska lub na stronie www.ducatipolska.pl możecie znaleźć materiały ze wszystkich imprez Ducati Speed-Day w sezonie 2016 i powspominać świetne momenty w gronie desmo-maniaków.

Zobacz również:
REKLAMA