Ostatnia runda i podwójne podium dla Ducati Toruń Motul Team

Sezon WMMP już za nami. Ostatnie starcie miało miejsce na spektakularnym, ale jednocześnie bardzo wymagającym torze Slovakiaring.

Slovakiaring to najmłodszy obiekt w kalendarzu Wyścigowych Motocyklowych  Mistrzostw Polski. Bardzo szybkie zakręty, sztuczne wzniesienia i ekstremalnie silne hamowania to wyzwanie nie tylko dla motocykli, ale również dla zawodników. Mimo to najszybszy zawodnik DTMT Daniel "Buła" Bukowski, który kilka dni przez wyjazdem uszkodził sobie na treningu motocrossowym bark nie odpuścił startu. Treningi podczas track day Grandys Duo rozpoczął spokojnie i powoli rozpędzał się do tempa wyścigowego.

Podczas treningów z kolei najlepiej bawił się "Super Mario" - czyli Mariusz Szerszeń, nie dość, że załapał się na pudło podczas wyścigu Rookie, to jeszcze wygrał wyjazd na rundę WSBK w Jerez. Warunkiem było zaliczenie wszystkich treningów, a z tego zadania Mariusz się wywiązał.

Dla ekipy z Ducati Toruń Motul Team scenariusz sobotnich wyścigów ułożył się idealnie. Daniel od początku pokazał świetne tempo i podjął walkę z najszybszymi zawodnikami serii Alpe Adria Cup. Spokojnie sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji WMMP i przypieczętował tytuł wicemistrza Polski. Nie gorzej zaprezentował się Maciej Ukleja. Po serii ciężkich wyścigów udało mu się trafić w optymalne dla siebie ustawienia motocykla i z bardzo dobrym tempem zameldował się na trzecim miejscu w klasie STK 1000! To jego najlepszy wynik w sezonie 2016 i świetna wróżba na sezon 2017. Mariusz Szerszeń poprawiając swoje „życiówki” złapał kolejne punkty w klasyfikacji Rookie 1000, co również motywuje go do dalszej pracy.

Niedzielne wyścigi nie miały większego znaczenia, jeśli chodzi o klasyfikację końcową WMMP. Maciej w połowie wyścigu miał małe problemy na hamowaniach, które jakiś cudem ustały w ostatniej części wyścigu. Niestety zbliżając się do przeciwników zabrakło mu dosłownie jednego okrążenia, żeby spróbować ich wyprzedzić. Niespodziewanie w klasie STK 1000 pojawił się Mistrz Polski klasy Superbike Paweł Szkopek. Na szczęście Danielowi udało się powstrzymać wyścigowe ambicje i oszczędzając bark dojechał na bezpiecznym drugim miejscu.

"Buła" nie bez powodu zadowolił się drugą lokatą. Już za kilka dni rozpoczyna treningi do startu z dziką kartą w jednej z najsilniejszych serii, czyli Mistrzostwach Włoch Superbike (CIV). Tor Mugello zgromadzi na starcie jednych z najszybszych motocyklistów świata. Ducati Toruń Motul Team pojawi się tam w celu zbierania kolejnych doświadczeń i testowania najnowszych opon marki Dunlop.

www.facebook.com/ducatitorunmotulteam

Zobacz również:
REKLAMA