[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Ostatnie zwycięstwo

W piątkowym wyścigu mistrzostw Sportbike United Arab Emirates w Dubaju ze zwycięstwa mógł cieszyć się szwajcarski zawodnik Pascal Grosjean. Jego radość niestety nie trwała zbyt długo, a zwycięstwo w wyścigu przypłacił życiem.

39-letni Pascal Grosjean zwyciężył w piątkowym wyścigu motocyklowych mistrzostw Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jego radość nie trwała jednak długo a to zwycięstwo okazało się być ostatnim nie tylko w jego karierze, ale i życiu. Tuż po przejechaniu linii mety Pascal zwolnił i fetował zwycięstwo w wyścigu na torze w Dubaju. Nie zauważył tego jednak  Tony Jordan wjeżdżający z ogromną prędkością na linię mety. Jordan minął metę na trzecim miejscu i z ogromną prędkością uderzył w jadący powoli motocykl zwycięzcy wyścigu. W wyniku tego wypadku Pascal Grosjean zmarł w szpitalu, a Tony Jordan wylądował na intensywnej terapii z bardzo ciężkimi obrażeniami. To kolejny wypadek pokazujący ryzyko jakie towarzyszy ściganiu się w pozornie bezpiecznych warunkach na torze.

Zobacz również:
Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 odcisnęła również swoje piętno na branży motocyklowej. Zamknięto kilka europejskich fabryk motocykli, a sprzedaż nowych maszyn zaczęła pikować w dół.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA