REKLAMA

Oto Honda CBR 250 RR 2017!

O nowej małej Hondzie CBR pisaliśmy już jakiś czas temu. Teraz czas na premierę! Czy to przedsmak nowego Fireblade'a?

Oto CBR 250RR. Wreszcie nowa ćwierćlitrówka Hondy! Do tej pory pojawiały się tylko zajawki i projekty graficzne, a gdy pojawiła się nowa CBR500 straciliśmy nadzieję myśląc że to właśnie ten tajemniczy prototyp. Na szczęście okazuje się, że na tapecie jest też "ćwiartka". Póki co w internecie pojawiła się pierwsza zajawka wideo, prawdopodobnie przeznaczona tylko na rynek azjatycki. Jeśli nowa CBR miałaby być konkurencją dla YZF-R3 czy też KTM-a RC-390 to spodziewamy się podniesienia pojemności przynajmniej do 300 cm3. Czy tak się stanie? A może CBR nie będzie potrzebował większej pojemności by dołożyć rywalom? To zdecydowanie nie udało się obecnej CBR 300 R, ale CBR 250 ma w nazwie RR co może sugerować że będzie naprawdę ostrym sprzętem w tej klasie. Wiemy, że ma mieć nową ramę i nowe zawieszenia (z tyłu amortyzator Pro-Link, a z przodu widelec USD), ride-by-wire, a nawet trzy mapy silnika. Sam silnik to chłodzony cieczą 2-cylindrowiec.

Motocykl wygląda kozacko i futurystycznie, i nie chcemy być wielkimi prorokami, ale być może część z patentów wykorzystanych w "250" znajdziemy w nowym Fireblade, które ma pojawić się w 2017 roku. Poniżej wspomniana zajawka:

Zobacz również:
Oferta skuterów Hondy w klasie maksiskuterów z roku na rok się powiększa. W nadchodzącym sezonie najważniejszym modelem jest oczywiście Forza 750. Forza 300 zostaje zastąpiona skuterem z nowym silnikiem po pojemności 350 cm3, a w najmniejszej Forza 125 inżynierowie popracowali nad poprawą aerodynamiki. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA