Oto małe Panigale!

Plotki o małym Panigale pojawiły się już kilka tygodni temu przy okazji pojawienia się zdjęcia dość nietypowego Panigale z podwójnym wahaczem. Teraz to już oficjalne: Oto Ducati Panigale 899 2014!

Małe Panigale będzie napędzane silnikiem V2 Superquadro o pojemności 898 cm3 i mocy około 148 KM. Moment obrotowy jakim będzie dysponował ten Dukat to około 100 Nm więc liczby robią wrażenie jak na tego "mniejszego" przecinaka. Oczywiście do tego wszystkiego dochodzą jeszcze wszelkiego rodzaju systemy elektroniczne: ABS, kontrola trakcji DTC, quickshifter DQS, ride-by-wire. Ten Dukat będzie na pewno tańszy od Panigale 1199, więc będą mogli sobie na niego pozwolić ci, którzy nie zdecydowali się wydać ogromnej sumy na dużego Superbike'a Ducati. W USA ceny mają oscylować w okolicach 15 000 $ co pozwala mieć nadzieję, że u nas cena nie przekroczy 55-60 000 zł. Jeśli chodzi o wygląd to oceńcie sami - w galerii znajdziecie mnóstwo zdjęć nie tylko motocykla, ale i ogromnej ilości akcesoriów.

Teraz pozostaje czekać jeszcze na bardziej wypasioną wersję R, lub EVO, która będzie dysponować np. sportową wersją zawieszenia Skyhook lub po prostu wyścigowym zawiasem Ohlinsa.


Zobacz również:
REKLAMA