Pages najlepszym X-Fighterem w Monachium

Zaliczając w minioną sobotę (11 sierpnia) fantastyczny występ, który postawił publiczność zebraną na Stadionie Olimpijskim w Monachium na równe nogi, Francuz Thomas Pages pokonał broniącego tytułu Mistrza - Dany'ego Torresa z Hiszpanii. W rezultacie finałowa walka podczas piątego przystanku tegorocznej Światowej Serii Red Bull X-Fighters rozegrała się pomiędzy czterema zawodnikami.

Umiejętnie korzystając ze swojego imponującego arsenału trików, Thomas Pages wywalczył w sobotę w Monachium pierwsze w karierze zwycięstwo w Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Francuz bezbłędnie wykonał na oczach
30 000 widzów trzy najtrudniejsze triki, dzięki którym odniósł spektakularne zwycięstwo nad Hiszpanem Dannym Torresem. Na trzecim miejscu uplasował się Japończyk Eigo Sato. Obecnie Pages zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej ex aequo z Levim Sherwoodem z Nowej Zelandii.

Przed zawodami w Monachium Sherwood miał 80 punktów przewagi nad rywalami, jednak podczas sobotniej rywalizacji był dopiero piąty. W ćwierćfinale wyeliminował go Pages, któremu zwycięstwo przyniosły rewelacyjnie wykonane triki m.in.: Special Flip nad siedzeniem motocykla, Volt, podczas którego wykonał  obrót wokół własnej osi tuż obok swojej maszyny oraz Flair, czyli obrót o 540 stopni. „Zaplanowałem na ten wieczór mnóstwo świetnych trików, a publiczność motywowała mnie do ich wykonania” - komentował po zawodach Pages.

Obecnie, na progu finału, który odbędzie się 6 października w Sydney, Pages ma na koncie 235 punktów - dokładnie tyle samo co Levi Sherwood. Trzeci w klasyfikacji generalnej jest Torres (195 punktów), a tuż za pierwszą trójką uplasował się Javier Villegas z Chile.
 
Wyniki Red Bull X-Fighters w Monachium:
1. Thomas Pages (FRA),
2. Dany Torres (ESP),
3. Eigo Sato (JPN),
4. Javier Villegas (CHI),
5. Maikel Melero (ESP),
6. Levi Sherwood (NZL),
7. Rob Adelberg (AUS),
8. David Rinaldo (FRA),
9. Hannes Ackermann (GER),
10. Mat Rebeaud (SUI),
11. Blake Williams (AUS),
12. Remi Bizouard (FRA).
 
 Wyniki klasyfikacji generalnej:
1. Sherwood (235 points),
2. Pages (235),
3. Torres (185),
4. Villegas (175),
5. Sato (145),
6. Potter (USA) 145,
7. Adelberg 145,
8. Melero (130),
9. Agee (USA) 80,
10. Sheehan (AUS) 55.
 


 

Tegoroczne zmagania Światowej Serii Red Bull X-Fighters zakończą się 6 października w Sydney w Australii.

REKLAMA