Papierowy model Hondy CBR1000 RR. Podejmiesz wyzwanie?

Papierowe modele Hondy CBR1000 RR w wersji białej i tricolor mogą okazać się świetnym pomysłem na świąteczny czas z dziećmi. Autorami tej wyjątkowej zabawki są dwaj designerzy z centrum projektowego w Tokio.

Honda CBR1000RR model z papieru Honda

Zaskakujące jak kreatywni potrafią być Japończycy, kiedy im się nudzi. W czasie lockdownu, gdy wielu z nas rozpaczliwie szukało jakichś aktywności dla siebie, dwaj projektanci z tokijskiego oddziału Hondy – Hisao Tomimoto i Shogo Nishida stworzyli niezwykły model CBR10000 RR, który możesz odtworzyć w domowym zaciszu.

Brzmi intrygująco? Owszem, chodzi o kartonowy model motocykla, ale nie taki zwyczajny – jak przystało na projektantów z Kraju Kwitnącej Wiśni, przygotowali oni niezwykle szczegółowe elementy, inspirując się zasadami japońskiej sztuki składania papieru – origami.

Zobacz również: Yamaha w wersji origami

Patrząc na gotowy, złożony i posklejany model, nie sposób nie zachwycić się misternymi detalami, zagięciami i podcięciami, które sprawiają, że wygląda on jak prawdziwy motocykl. To znakomity pomysł na świąteczny czas – instrukcje są wprawdzie po angielsku, ale nawet bez znajomości tego języka da się je zrozumieć.

Honda CBR1000RR model z papieruHonda

Oprócz dwóch wersji CBR1000 RR, ze strony Hondy można pobrać także kilka modeli bolidów wyścigowych. Wszystkie one dostępne są w formacie PDF, który należy wydrukować na kartonie, a następnie wyciąć elementy i złożyć je według załączonej instrukcji. A zatem – dobrej zabawy i koniecznie podzielcie się efektami swojej pracy.

Zobacz również:
REKLAMA