Paweł Szkopek na Hungaroringu

W nadchodzący weekend Paweł Szkopek wystartuje w kolejnej eliminacji Alpe Adria Cup. Na węgierskim torze Hungaroring pod Budapesztem rywalizować będą motocykliści z całej Europy. Polak, po czterech rundach, zajmuje 3. miejsce w klasie Superbike.

Paweł Szkopek

Jeżdżący na nowej Yamasze R1 Szkopek spisuje się znakomicie - prowadzi w klasyfikacji generalnej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, nieźle radzi też sobie w Alpe Adria Cup, mimo że starty w tych zawodach traktuje treningowo. Wyścig w Moskwie ukończył na trzecim miejscu.

Tor Hungaroring na którym będę się ścigał po raz pierwszy w mojej karierze jest bardzo techniczny i jednocześnie szybki. Starty w Alpe Adria Cup traktuję treningowo, ale miło byłoby na koniec sezonu stanąć na podium w klasie Superbike i jest na to realna szansa. Coraz lepiej dogaduję się z moją Yamahą YZF-R1M i myślę, że stanowimy już zgrany duet. W ten weekend, jak zwykle, dam z siebie wszystko i wycisnę z maszyny ile tylko się da. Chciałbym w urodzinowym prezencie stanąć na podium, choć zapowiadana fala upałów i temperatury 36-38oC mogą nieco utrudnić sprawę. Od drugiego zawodnika w klasyfikacji sezonu - Marko Jermana - dzieli mnie tylko 8 punktów. Cały czas mam jednak w głowie jasny cel: zdobycie dla zespołu tytułu Mistrza Polski w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Liczę na Wasz doping! - powiedział Szkopek przed zawodami.

Na piątek, 7 sierpnia organizator przewidział badania techniczne motocykli i 4 wolne treningi. W sobotę na Hungaroringu odbędą się: trening oficjalny (godz.9.40) i kwalifikacje (12.30). Wyścig  zaplanowano na 17.30. Zawodnicy będą mieli do pokonania 14 okrążeń węgierskiego obiektu. W niedzielę, 9 sierpnia, odbędą się ponowne kwalifikacje oraz drugi wyścig klasy Superbike (o godz. 15.25). Trzymamy kciuki!

Zobacz również:
REKLAMA