Paweł Szkopek wicemistrzem Alpe Adria

Dla zespołu Szkopek Team by Poland Position to był emocjonujący weekend na Slovakia Ringu. Paweł Szkopek dosiadający Yamahy YZF-R1M wygrał niedzielny wyścig klasy Superbike i zdobył tytuł wicemistrza Alpe Adria Championship.

Paweł Szkopek Mistrz Polski i wicemistrz Alpe Adria Championship 2015.

Zupełnie przy okazji Szkopek ustanowił też nowy, nieoficjalny rekord toru, który od dziś wynosi 2:03,722 oraz zwyciężył w XII rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.  

Już sobotnie kwalifikacje zwiastowały interesujący wyścig sobotniej rundy europejskich rozgrywek. Paweł Szkopek wykręcił drugi czas. Niestety podczas pierwszego wyścigu zawiódł uszkodzony wcześniej przełącznik rozrusznika i Paweł heroicznym wysiłkiem dotarł do mety jako szósty.
W niedzielę podczas kwalifikacji nie dał za to rywalom najmniejszych szans ustanawiając przy okazji nowy, nieoficjalny rekord toru Slovakia Ring (2:03,722). Podczas drugiego wyścigu zdecydowanie liderował od startu do mety, którą przekroczył jako pierwszy. To wystarczyło do zdobycia nieoficjalnego tytułu wicemistrza Europy.

Paweł Szkopek: Mimo sobotniego pecha, kiedy z powodu uszkodzonego wcześniej przełącznika zająłem szóste miejsce, to był dla całego naszego zespołu kolejny bardzo udany weekend. Najlepszy czas podczas niedzielnych kwalifikacji, który przy okazji jest nieoficjalnym rekordem Slovakia Ringu oraz wygrana w drugim wyścigu zdecydowanie poprawiła nam nastroje. Cieszę się bardzo, że pozwoliło mi to zdobyć wicemistrzowski tytuł Alpe Adria Championship w klasie Superbike. Teraz mogę powiedzieć, że plan na ten sezon został wykonany w 100%. Dziękuję wszystkim sponsorom, a przede wszystkim kibicom, którzy byli z nami niezależnie od tego czy było bardzo dobrze czy trochę gorzej. Teraz myślami jestem już na najbliższej rundzie World Superbike w Magny-Cours, w której wystartuję z dziką kartą. Trzymajcie kciuki! 

Więcej na www.szkopek.pl

Zobacz również:
REKLAMA