Pedrosa bezpiecznie

Od wyścigu MotoGP, który odbył się w Jerez na owiewce motocykla Dani Pedrosy pojawiło się logo kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa jaką przygotował hiszpański importer Hondy w Hiszpanii.

Nowe logo zaprojektowane w firmie Montesa Honda S.A. ilustruje wieloletnie zaangażowanie koncernu Honda w poprawę bezpieczeństwa. Logo przedstawia trzy dłonie symbolizujące trzy kluczowe aspekty w zakresie bezpieczeństwa:
- szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie celem jest podnoszenie poziomu umiejętności jazdy motocyklistów,
- bezpieczeństwo aktywne – urządzenia i systemy wspomagające kierującego i zapobiegające wypadkom,
- bezpieczeństwo bierne – minimalizowanie skutków już zaistniałego zdarzenia drogowego.
Trzy dłonie otaczają i chronią dwóch motocyklistów – ojca i syna, czyli przedstawicieli dwóch różnych pokoleń, bowiem kampania tworzona jest także z myślą o przyszłości.

Dani Pedrosa współpracował z firmą Montesa Honda S.A. przy różnych projektach i kampaniach dotyczących bezpieczeństwa, wliczając w to także telewizyjną akcję promocyjną symulatora Riding Trainer, który zgodnie ze swym przeznaczeniem pomaga motocyklistom w nauce bezpiecznego stylu jazdy. Zaangażowanie koncernu Honda w sprawy związane z bezpieczeństwem to jeden z filarów, na których opiera się filozofia firmy od początku jej istnienia. Już w 1970 roku Honda utworzyła w Japonii dział promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym (ang. Traffic Safety Promotion Division), który miał za zadanie zwiększenie poziomu świadomości na temat istoty bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz odpowiedzialności społecznej związanej z użytkowaniem jednośladów i samochodów. Firma Honda chce stwarzać użytkownikom dróg okazje do lepszego zrozumienia tak złożonego zagadnienia, jakim jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz pragnie udostępniać motocyklistom i kierowcom na całym świecie rozwiązania, dzięki którym będą oni mogli doskonalić swe umiejętności, co bezpośrednio przełoży się na poprawę poziomu bezpieczeństwa na drogach. Ponieważ jest to niezwykle istotne zagadnienie, firma Honda będzie nadal pracować nad kolejnymi udoskonaleniami w tej materii.


REKLAMA