Pedrosa zostaje w Repsol Hondzie

Choć głośno było ostatnio o potencjalnym przejściu Daniego Pedrosy do Yamahy ten pozostaje wierny Hondzie i wybiera przedłużenie kontraktu.

HRC
Repsol Honda Team w akcji

Europejskie media zajmujące się tematyką MotoGP mocno brały pod uwagę kandydaturę Daniego Pedrosy jako potencjalnego następcę Jorge Lorenzo w Yamasze. Od plotek i ewentualnych scenariuszy huczały też portale społecznościowe, jednak te informacje nie potwierdziły się. Dani Pedrosa pozostał lojalny w stosunku do swojego pracodawcy i pozostanie w Hondzie na kolejne dwa sezony czyli do 2018 roku. Dani wybrał bezpieczną opcję i zespół który zna niż w wieku 30 lat ruszać w nieznane.

Pedrosa jest wierny Hondzie od początku swojej kariery w mistrzostwach świata czyli od 2001 roku i debiutu w klasie 125. Osiągnął największą ilość podiów w historii Hondy (142) i ma 51 zwycięstw - o cztery mniej od najlepszego w tej klasyfikacji Micka Doohana (55 zwycięstw na Hondzie).

Kto zatem zastąpi Jorge Lorenzo w Yamasze? Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że będzie to Vinales, który w ostatnim wywiadzie dla Cycle World popełnił nawet małą gafę sugerującą, że już podjął decyzję. Zapytany o to jak ważne byłoby dla niego partnerowanie w zespole Valentino Rossiemu odpowiedział: "To pomoże mi na pewno dojrzeć jak zawodnikowi." Później nie popełnił już tego błędu i zamiast "pomoże mi" lub "będzie" mówił "pomogłoby mi" i "byłoby". My obstawiamy Vinalesa.

Zobacz również:
REKLAMA