[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Perfekcyjna jazda Błażusiaka w Mistrzostwach Świata Superenduro w Łodzi

Polska po raz pierwszy gościła światową elitę Superenduro, a  Błażusiak kolejny raz zebrał maksymalną liczbę punktów w drodze po Mistrzostwo Świata 2012.  Na jedną rundę do końca mistrzostw (GP Hiszpanii – Barcelona 05.02.2012) Polak ma 39-cio punktową przewagę nad resztą stawki.

Błażusiak kontrolował wszystkie trzy finały, w czym bez wątpienia pomagała mu polska widownia.  W pierwszym finale Polak prowadził od startu do mety. Finał numer dwa, do którego start odbywał się w odwrotnej kolejności,  również przebiegł pod znakiem Błażusiaka, który błyskawicznie przebił się na czoło stawki pewnie dowożąc zwycięstwo na metę.  Trzeci i ostatni finał wieczoru to popisowa jazda Błażusiaka, który pewnie przekroczył linię mety jako absolutny zwycięzca GP Polski w Łodzi.
Trzecia runda Mistrzostw Świata Superenduro odbędzie się w Barcelonie 5-go lutego 2012.
Tadeusz Błażusiak: „To były jedne z najlepszych zawodów w mojej karierze.  Pierwszy raz miałem możliwość ścigania się przed polską widownią, a dołączając do tego zwycięstwo we wszystkich trzech finałach i zwiększenie mojej przewagi punktowej w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata daję dawkę niezmiernie pozytywnej energii, którą dostałem od wspaniałej polskiej widowni.  Wiedziałem, że mogę spodziewać się dużego wsparcia podczas mistrzostw w Polsce, ale nie byłem gotowy na tak wspaniałe przyjęcie jakie zgotowała mi widownia podczas mojego pierwszego wjazdu na stadion – musze przyznać, że byłem mocno wzruszony.  Cała impreza była super.  Organizator wykonał kawał dobrej roboty i bez  zająknięcia można powiedzieć, że podołał wszystkim wymogom organizacji imprez na poziomie mistrzostw świata.  Były to bardzo dobre zawody. Tak jak podczas pierwszej rundy mistrzostw w Genui  starty odgrywały w Łodzi bardzo ważną rolę i udało mi się je skutecznie kontrolować.  W pierwszym finale popełniłem drobny błąd i Jonny Walker troszkę się do mnie zbliżył, ale już po kilku okrążeniach miałem pewną przewagę i kontrolowałem ją aż do mety.  Drugi finał to start w odwrotnej kolejności – wiedziałem że tu można spodziewać się komplikacji, ale zdecydowałem się na kilka odważnych wyprzedzeń i już w drugim okrążeniu wyszedłem na prowadzenie spokojnie dowożąc zwycięstwo do mety.  Trzeci finał to prawie perfekcyjny wyścig który prowadziłem od startu do mety i którym perfekcyjnie zamknąłem rok 2011.”       
 


Wyniki – Mistrzostwa Świata SuperEnduro Łódź

SuperEnduro Finał 1

1. Taddy Błażusiak (KTM) 08:24.733;
2. Jonny Walker (KTM);
3. Ivan Cervantes (Gas Gas);
4. Joakim Ljunggren (Husaberg);
5. Alex Salvini (Husqvarna);
6. Xavier Galindo (Husaberg);
7. Cristobal Guerrero (KTM);
8. Alfredo Gomez (Husaberg);
9. Dougie Lampkin (Gas Gas);
10. Mike Hartman (Husaberg)…

SuperEnduro Finał 2

REKLAMA

1. Taddy Błażusiak (KTM) 8:23.782;
2. Jonny Walker (KTM);
3. Xavier Galindo (Husaberg);
4. Joakim Ljunggren (Husaberg);
5. Ivan Cervantes (Gas Gas);
6. Mike Hartman (Husaberg);
7. Cristobal Guerrero (KTM);
8. Alex Salvini (Husqvarna);
9. Dougie Lampkin (Gas Gas);
10. Alfredo Gomez (Husaberg)…

SuperEnduro Finał 3

1. Taddy Błażusiak (KTM) 08:18.218;
2. Joakim Ljunggren (Husaberg);
3. Jonny Walker (KTM);
4. Alex Salvini (Husqvarna);
5. Xavier Galindo (Husaberg);
6. Cristobal Guerrero (KTM);
7. Ivan Cervantes (Gas Gas);
8. Mike Hartman (Husaberg);
9. Alfredo Gomez (Husaberg);
10. Dougie Lampkin (Gas Gas)…


 
Klasyfikacj generalna Mistrzostw Świata SuperEnduro 2012 (po 2 rundach)
1. Tadeusz Błażusiak 120 pkt.
2. Jonny Walker 81 pkt.
3. Joakim Ljunggren 80 pkt.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij