Perska Legenda

Inspiracja wydaje się nieco dziwna jednak Ostoure (w języku perskim oznacza to "legendę") wygląda naprawdę ciekawie. Przypomina nieco wściekłego byka prosto z corridy.

Ostoure to naprawdę nietypowy sprzęt. Napęd na dwa koła przenoszony wałkami kardana, sterowanie niczym z myśliwca F-16, soczewkowa lampa z przodu i tarcze w stylu Buella. Wszystko wygląda czadersko jednak doszliśmy do jednego wniosku. Ten motocykl nie może skręcać. Brakuje zwrotnicy przedniego koła (jak w Bimocie Tesi) a przedni jednostronny wahacz (dziwnie podobny do paralevera BMW) uniemożliwia skręcenie koła w prawo. Gratulujemy wyobraźni ale trzeba chyba jeszcze popracować nad sensownością i prakrycznością pewnych - nawet czysto designerskich rozwiązań pokazanych w projektach. Koncept konceptem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie (parafrazując bohaterkę pewnego filmu). Na szczęście wszystko jest tylko w fazie projektów graficznych. Jest więc jeszcze czas na to by poprawić to i owo:)

źródło: Twowheelsblogzobacz galerię

Zobacz również:
Nowy Tiger dostępny będzie aż w pięciu wersjach. Do napędu wykorzystano genialny silnik ze Speed Triple'a, a na pokładzie wszystko, co tylko Hinckley mogło wymyślić.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA