Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Piećdziesiątka Hondy

Pierwszy start Hondy w wyścigach Tourist Trophy na wyspie Man miał miejsce w 1959 roku. Bieżący rok jest zatem pięćdziesiątym rokiem startów Hondy w tych wyścigach. W czasie tego półwiecza Honda odniosła wiele sukcesów. Równo 50 lat Hondzie towarzyszy firma Castrol.

Z okazji jubileuszu Honda w porozumieniu z włodarzami wyspy Man, aby uczcić ten rok wprowadziła do obiegu specjalną serię sześciu znaczków pocztowych z wizerunkami legendarnych zawodników z każdej dekady. Oprócz tego do obiegu zostanie również wprowadzona seria monet okolicznościowych upamiętniających 50 lat uczestnictwa Hondy w TT. Sama Honda z tej okazji przedstawiła niepublikowane wcześniej zdjęcie pierwszego zespołu Hondy oraz jego odpowiednik z tegorocznym teamem.


Rok 2009 to również jubileusz 50 lat współpracy Hondy z firmą Castrol. Już od pierwszych występów Hondy w wyścigach motocykle korzystające z olejów Castrola odnosiły znaczne sukcesy. Honda wielokrotnie zwyciężała na wyspie Man, w 24 godzinnych wyścigach Bol d' Or, w rajdach Paryż-Dakar i w motocrossie. To Honda po raz pierwszy użyła oleju syntetycznego podczas wyścigów i dowiodła jego skuteczności odnosząc ponad tysiąc zwycięstw w różnych imprezach sportowych.


zobacz galerię

Zobacz również:
Tylko teraz kaski, kombinezony, sakwy i inne akcesoria motocyklowe takich marek jak: HJC, Fox, Held, Airoh, Rebelhorn, Arai czy Ozone możesz kupić nawet z 40% zniżką!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij