Pierwsza Enduro OFFensywa za nami!

W weekend 17-18 kwietnia odbyła się pierwsza w tym roku edycja szkoły jazdy w terenie - Enduro OFFensywa.

Fot. M. Petkowicz (pon-check.com)
Fot. M. Petkowicz (pon-check.com)

Spotkaliśmy się na torze należącym do klubu MK “Siedlęcin” w  Siedlęcinie k. Jeleniej Góry.
17 uczestników wzięło udział w pierwszej w tym roku Enduro OFFensywie. Celowo ten sezon rozpoczęliśmy nieco później, by uniknąć problemów z pogodą i dać szansę wszystkim uczestnikom skoncentrować się na tym co najważniejsze, czyli szkoleniu. Choć w sobotę zaskoczył nas mały śnieg,  przez cały weekend mogliśmy liczyć na przebijające się przez chmury słońce i typowo endurowe warunki.

Enduro OFFensywa jest podzielona na dwa dni treningowe, a każdy z nich na bloki tematyczne. W piątek pod okiem trenera Łukasza Kucharczyka trzy grupy uczyły się technik motocrossowych. Każdy z bloków trwa 40 minut. Codziennie każda z grup miała do zaliczenia 4 bloki przeplatane rekreacyjnymi wypadami w teren. Trasy przygotowywał doświadczony przewodnik, Krzychu Tomaszek.
"W ciągu tylko jednego dnia przejechałem 12 sesji po blisko 40 minut! Starałem się, żeby każda była inna, dostosowana do potrzeb poszczególnych grup. Tereny udostępnione nam przez klub MK “Siedlęcin” dają sporo możliwości, trzeba tylko pokombinować. W tym roku po raz pierwszy miałem okazję spędzić czas za sterami motocykla dostarczonego przez naszego partnera, Husqvarnie FC250. Było mega i już myślę nad trasami na czerwcową OFFensywę!" - komentował Krzysiek, przewodnik i współorganizator.Sobota to enduro w czystej formie. W przygotowanym przez trenera Roberta Soćko programie uczestniczy uczyli się krok po kroku sprawnego i bezpiecznego poruszania się w ciężkim terenie. Największą przyjemnością dla Roberta były oczywiście sukcesy osób początkujących, które pod koniec dnia radziły sobie na belkach i atakowały pierwsze w życiu strome podjazdy. Podjazdy, jako wstęp do Poziomu 2, były tematem przewodnim ostatniego bloku tematycznego. 

Kilka połamanych klamek, kilka siniaków i przede wszystkim masę nowych doświadczeń - to wszyscy przywieźliśmy ze sobą do domów po pierwszej w tym roku Enduro OFFensywie.

Kolejna edycja startuje 5-6 czerwca, dlatego koniecznie już teraz odwiedź stronę endurooffensywa.pl

Zobacz również:
REKLAMA