Pierwsza pomoc na wrocławskich targach motocyklowych

Podczas wrocławskich targów motocyklowych doszło do groźnego wypadku. Tylko szybka reakcja i pomoc świadka zdarzenia uratowała życie motocykliście. Poszkodowany leżał przygnieciony przez motocykl, miał liczne urazy - uraz brzucha, złamanie otwarte nogi, obficie krwawił. Wezwany patrol ratowników wydobył poszkodowanego, opatrzył i unieruchomił na desce ortopedycznej. Jak przyznał jeden z ratowników, tylko szybka reakcja świadka zdarzenia ocaliła mężczyźnie życie.

To na szczęście tylko scenariusz pokazu ratownictwa medycznego, jaki przeprowadzą ratownicy z grupy MotoPomocni.pl podczas WrocławMotorcycleShow – największych targów motocyklowych na Dolnym Śląsku. Odwiedzający nie tylko będą mogli być świadkami inscenizacji wypadku motocyklowego, ale także wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy motocykliście. Celem organizowanego pokazu jest uświadomienie widzom, jak ważna jest rola świadka zdarzenia i jak cenna może być umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
Podczas szkolenia otwartego dowiesz się między innymi jak:
- prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową
- bezpiecznie zdjąć kask poszkodowanemu motocykliście
- opatrywać krwotoki zewnętrzne
- postępować z poszkodowanym motocyklistą
Wśród wszystkich uczestników szkolenia rozlosowana zostanie kurtka motocyklowa z kolekcji 2013 o wartości 1.000 zł (do wyboru damska lub męska) ufundowana przez partnera projektu – firmę Modeka.
Kiedy:
Szkolenie prowadzone będzie w sposób ciągły 16 i 17 marca w godzinach od 10.00 do 16.00.
Pokazy ratownictwa organizowane będą 16 marca o godzinach: 12.30, 14.00, 15.30.
Gdzie:
Wrocław, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, stoisko 15C (przy głównej scenie)
Więcej na temat szkolenia i pokazów, zdjęcia oraz opis nagród na stronie www.motopomocni.pl
Dołącz do MotoPomocnych na Facebooku www.facebook.com/Motopomocni

Zobacz również:
REKLAMA