[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Pierwsza runda Alpe Adria odwołana

Kolejna impreza sportowa padła ofiarą koronawirusa - odwołano pierwszą rundę Mistrzostw Alpe Adria, która miała się odbyć pod koniec kwietnia na słowackim torze Slovakiaring. Kolejna runda na torze Poznań stoi pod znakiem zapytania.

Tor Slovakia Ring

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sieje spustoszenie w kalendarzu imprez i wyścigów motocyklowych. Ze względu na zaostrzone przepisy dotyczące bezpieczeństwa oraz wytyczne FIM Europe Alpe Adria wraz z promotorem cyklu - SH Group ogłasza odwołanie pierwszej rundy Międzynarodowych Mistrzostw Alpe Adria zaplanowanej w dniach 24-26 kwietnia na słowackim torze Slovakiaring.

Na tym nie koniec - pod znakiem zapytania stoi druga z pięciu tegorocznych rund, czyli mająca się odbyć w dniach 21-24 maja na torze w Poznaniu. Póki co wszyscy musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać na rozwój sytuacji. Decyzja dotycząca rundy w Poznaniu zapadnie 10 kwietnia 2020 r.

Zobacz również: Jazda motocyklem w czasie zarazy - czy koronawirus zagraża motocyklistom?

Alpe Adria - co to jest?

Federacja Alpe Adria została założona w 1981 roku. Od początku istnienia zajmowała się organizacją zawodów motocyklowych. Na początku był motocross, a z czasem pojawiły się również wyścigi torowe. Międzynarodowe Mistrzostwa Alpe Adria odbywają się na europejskich torach, a regulaminy klas Superstock 1000 Cup, Supersport 300 Cup oraz Supermono są zgodne z obowiązującymi w mistrzostwach Europy. Dodatkowo można się ścigać w kilku klasach pucharowych: AA 600 Cup, AA 1000 Cup, AA Superstock 600 i AA Superbike. W sezonie 2020 zaplanowano pięć rund, na pięciu różnych torach. Kalendarz rozgrywek poniżej.

Kalendarz Alpe Adria International Chamionship 2020:

  • Runda 1 – 23-26 kwiecień – Slovakiaring – ODWOŁANA!
  • Runda 2 – 21-24 maja – Poznań – potwierdzenie 10.04.2020
  • Runda 3 – 25-28 czerwiec – Pannoniaring
  • Runda 4 – 27-30 sierpień – Grobnik
  • Runda 5 – 15-18 październik – Cremona
Zobacz również:
Valentino Rossi przyznał że chciałby zostać w MotoGP na sezon 2021. Niestety wieści z MotoGP nie są dobre. Kolejne wyścigi zostają odwołane ze względu na koronawirusa.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA