Pierwsza runda Alpe Adria odwołana

Kolejna impreza sportowa padła ofiarą koronawirusa - odwołano pierwszą rundę Mistrzostw Alpe Adria, która miała się odbyć pod koniec kwietnia na słowackim torze Slovakiaring. Kolejna runda na torze Poznań stoi pod znakiem zapytania.

Tor Slovakia Ring Slovakia Ring

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sieje spustoszenie w kalendarzu imprez i wyścigów motocyklowych. Ze względu na zaostrzone przepisy dotyczące bezpieczeństwa oraz wytyczne FIM Europe Alpe Adria wraz z promotorem cyklu - SH Group ogłasza odwołanie pierwszej rundy Międzynarodowych Mistrzostw Alpe Adria zaplanowanej w dniach 24-26 kwietnia na słowackim torze Slovakiaring.

Na tym nie koniec - pod znakiem zapytania stoi druga z pięciu tegorocznych rund, czyli mająca się odbyć w dniach 21-24 maja na torze w Poznaniu. Póki co wszyscy musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać na rozwój sytuacji. Decyzja dotycząca rundy w Poznaniu zapadnie 10 kwietnia 2020 r.

Zobacz również: Jazda motocyklem w czasie zarazy - czy koronawirus zagraża motocyklistom?

Alpe Adria - co to jest?

Federacja Alpe Adria została założona w 1981 roku. Od początku istnienia zajmowała się organizacją zawodów motocyklowych. Na początku był motocross, a z czasem pojawiły się również wyścigi torowe. Międzynarodowe Mistrzostwa Alpe Adria odbywają się na europejskich torach, a regulaminy klas Superstock 1000 Cup, Supersport 300 Cup oraz Supermono są zgodne z obowiązującymi w mistrzostwach Europy. Dodatkowo można się ścigać w kilku klasach pucharowych: AA 600 Cup, AA 1000 Cup, AA Superstock 600 i AA Superbike. W sezonie 2020 zaplanowano pięć rund, na pięciu różnych torach. Kalendarz rozgrywek poniżej.

Kalendarz Alpe Adria International Chamionship 2020:

  • Runda 1 – 23-26 kwiecień – Slovakiaring – ODWOŁANA!
  • Runda 2 – 21-24 maja – Poznań – potwierdzenie 10.04.2020
  • Runda 3 – 25-28 czerwiec – Pannoniaring
  • Runda 4 – 27-30 sierpień – Grobnik
  • Runda 5 – 15-18 październik – Cremona
Zobacz również:
REKLAMA