Pirelli dostawcą opon w Mistrzostwach Świata Superbike FIM

W sezonach 2016-2018, w Mistrzostwach Świata Superbike FIM, wszystkie motocykle będą jeździły na oponach Pirelli. To wynik partnerstwa pomiędzy włoską firmą a zawodami motocykli seryjnych.

Pirelli wygrało przetarg zorganizowany przez firmę Dorna – promotora i organizatora Mistrzostw Świata, w porozumieniu z FIM, Międzynarodową Federacją Motocyklową.

Umowa potwierdza utrzymanie przez Pirelli dotychczasowej roli wyłącznego dostawcy opon we wszystkich klasach Mistrzostw Świata Superbike do końca sezonu 2018.

Pirelli jest najdłużej dostarczającą opony na zawody firmą w historii motorsportu w skali międzynarodowej. Formuła wyłącznego dostawcy zaproponowana pierwotnie przez Pirelli w celu zmniejszenia kosztów zorganizowania mistrzostw, na stałe wpłynęła na poprawę jakości zawodów oraz poziomu rywalizacji, pozwalając zawodnikom, zespołom oraz producentom motocykli rywalizować o wygraną w Mistrzostwach.

Przedłużenie współpracy potwierdza czołową rolę firmy Pirelli w motorsporcie, która od 2010 jest wyłącznym dostawcą opon w Mistrzostwach Świata Formuły 1.

Zobacz również:
REKLAMA