Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.5

Po zmianie przepisów 100 kierowców dziennie traci prawo jazdy

Wieje grozą! Odkąd weszły nowe przepisy zaostrzające kary za przekraczanie prędkości - policja zabiera niemal sto praw jazdy dziennie - donosi Ogólnopolskie Centrum Rozliczania Kierowców.

Nowe przepisy obowiązują dopiero od tygodnia a prawo jazdy za przekroczenie prędkości straciło już niemal 700 kierowców. Od 18 maja obowiązują surowsze kary za nieprzestrzeganie przez kierowców przepisów. Najwięcej emocji budzi groźba zatrzymania na trzy miesiące prawa jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o przynajmniej 50 km/h w terenie zabudowanym. Pierwsze prawa jazdy odebrano już kilkanaście minut po wejściu nowych przepisów w życie. Najwięcej praw jazdy zatrzymała Stołeczna Policja – aż 115. Kolejno najwięcej dokumentów zatrzymano kierowcom w Wielkopolsce – 72 – i na Dolnym Śląsku – 69.

Obecnie przepisy łamie o 40 procent mniej kierowców, niż przed 18 maja. Kierowcy bowiem autentycznie przestraszyli się konsekwencji wynikające z nowych przepisów i w obszarze zabudowanym jeżdżą wolniej.

Według statystyk Policji w 2014 roku doszło do 34 970 wypadków, w których zginęły 3 202 osoby, 1116 z nich to piesi. Od początku 2015 roku do końca kwietnia doszło do 11 691 wypadków, w których zginęło 1 057 osób.

zobacz galerię

Zobacz również:
Poznaj nową oponę sportowo-turystyczną firmy METZELER - ROADTEC 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. ROADTEC™ 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij