Podrobione prawko z Ukrainy? To jeszcze nic, polskie możesz kupić za 300 euro!

300 euro - tyle kosztowało pewnego Rosjanina polskie prawo jazdy. Fałszywy dokument ujawnili policjanci, przeprowadzający kontrolę drogową w okolicach Płońska. 

prawo jazdy kierowca Unsplash
  • Policjanci z grupy SPEED stwierdzili u młodego Rosjanina dziwnie wyglądające prawo jazdy.
  • W dokumencie w zasadzie nic się nie zgadzało.
  • Kierowca z rozbrajającą szczerością pochwalił się jak zdobył fałszywkę.

REKLAMA

REKLAMA

Proceder podrabiania dokumentów prawa jazdy kwitnie. Ogromne zainteresowanie, jakie wzbudził nasz niedawny artykuł o tym problemie, każe nam przypuszczać, że skala fałszerstw w naszym kraju jest ogromna. O ile jednak spodziewamy się, że polscy policjanci stale stykają się z podrobionymi dokumentami z Ukrainy, o tyle nie zdawaliśmy sobie sprawy, że fałszywki takie dostępne są także w formie z orzełkiem.

Przeczytaj także: Lewe prawko z Ukrainy - bomba z opóźnionym zapłonem

Taki właśnie dokument trafił w ręce funkcjonariuszy mazowieckiej grupy SPEED, którzy na DK 62 w okolicach Płońska zatrzymali do kontroli 32-letniego Rosjanina. Mężczyzna okazał policjantom polskie prawo jazdy, które wzbudziło ich natychmiastowe podejrzenia.

Przede wszystkim nie zgadzał się kolor dokumentu, inny był także użyty w blankiecie hologram. Również wystawca dokumentu nie odpowiadał temu na blankiecie. Podczas sprawdzania danych w systemie okazało się, że wpisany w prawie jazdy numer PESEL nie istnieje, a kraj urodzenia na prawie jazdy był inny od tego w paszporcie.

Rosjanin zupełnie szczerze wyjaśnił policjantom, że że lewe prawko kupił za 300 euro w Warszawie. Co ciekawe, żeby uspokoić sumienie fałszerza, musiał go przewieźć po ulicach stolicy. 32-latek został zatrzymany, a jego samochód odholowano na strzeżony parking. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Zobacz również:
Co roku przesyłamy na skrzynki "Stop Agresji Drogowej" kilkanaście tysięcy zgłoszeń dotyczących wykroczeń popełnianych przez kierujących. Mało tego – liczba przesyłanych materiałów rośnie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA