Podsumowanie BMW Motorrad Days Berlin 2022

Tegoroczna edycja BMW Motorrad Days, która odbyła się w dniach 2 i 3 lipca 2022, mimo zmiany miejsca okazała się wielkim sukcesem. Największe na świecie spotkanie miłośników BMW Motorrad poprzedził festiwal Pure&Crafted (1 lipca). Podczas weekendu tereny berlińskiego centrum wystawienniczego odwiedziło około 17 000 gości z całego świata, tworząc niepowtarzalną atmosferę tego wydarzenia.

Większość miłośników BMW przyjechało na imprezę motocyklami. BMW Motorrad Days to wydarzenie międzynarodowe i jak wspominają organizatorzy na tegorocznej edycji pojawili się goście z ponad 40 krajów. Nie zabrakło uczestników z Polski czy Argentyny, a uczestnikami którzy przyjechali z najdalszych zakątków globu trzeba zaliczyć fanów BMW z Korei Południowej, Kolumbii czy RPA.

 

BMW Motorrad Days 2022BMW Motorrad

 

Nieodłącznym elementem BMW Motorrad Days były pokazy motocyklowego stuntu, trialu i FMX. W tym roku tradycji stało się za dość. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również kaskaderskie pokazy na historycznym Motodromie - czyli najstarszej na świecie i będącej w ciągłym użyciu beczce śmierci. Miłośnicy motocykli customowych mogli podziwiać przepiękne maszyny w strefie Wheels Area. Nie lada gratką dla fanów sportu była możliwość spotkania się z zawodnikami teamu BMW Motorrad WorldSBK oraz BMW Motorrad World Endurance Team.

 

BMW Motorrad Days 2022BMW Motorrad

 

BMW Motorrad Days na trwałe zapisały się w kalendarzu imprez motocyklowych. Po raz pierwszy ta impreza odbyła się w austriackim Seefeld w 2001 roku, by przez kolejne 18. lat z rzędu zagościć w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Dopiero światowa epidemia Covid-19 spowodowała, że edycje 2020 i 2021 zostały odwołane. Na szczęście nie na długo.