Podwójny backflip!

Kolejny raz światowa czołówka FMX pokazała na co ich stać. Tym razem Red Bull X-Fighters zawitało do Texasu czyli stolicy rodeo i poganiaczy bydła znanych powszechnie jako Cowboys:)

Na specjalnie wybudowanym torze w Fort Worth w stanie Texas działy się cuda. W sobotni wieczór fani freestyle'u naprawdę mieli na co popatrzeć. Najpierw Thomas Pages próbował wykonać frontflipa, niestety podczas lądowania wyglebił i uszkodził sibie biodro. Rozczarowanie publiczności nie trwało jednak długo gdyż chwile po nieudanym tricku Pages'a na rampę wjechał Cameron Sinclair i jako pierwszy w historii X-Fighters wykonał podwójnego backflipa! O dziwo do finału jednak nie wszedł. W końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce pokonując Eigo Sato. W finale o zwycięstwo walczyli zeszłoroczny mistrz Matt Rebaud i Nate Adams. Zwyciężył ten drugi. Zwycięzca drugiej rundy w Calgary Robbie Maddison był piąty.

W generalce po trzech rundach serii światowej prowadzi wciąż Eigo Sato (215pkt.), tuż za nim jest Rebaud (210 pkt.), a trzecie miejsce zajmują Ex-aequo Adams i Maddison ze stratą 65 pkt (145 pkt).

Poniżej filmik i kilka fotek:)REKLAMA