Yard Built VMAX CS_07 Gasoline it roCkS!bikes

Portugalscy mistrzowie powracają w 2016 roku z trzecim projektem Yard Built! Tym razem na warsztat wzięli kultową Yamahę V-Max. Zobaczcie galerię, bo warto.

Yamaha
Yard Built Yamaha V-MAX CS_07 Gasoline by it roCkS!bikes.

W swoim najnowszym projekcie Osvaldo Coutinho i Alex Santos postanowili zupełnie zmienić wizerunek V-Maxa. Ma on podkreślić zacięcie tej maszyny do wyścigów na ¼ mili. Wyraźnym nawiązaniem do dragsterów jest potężna tylna opona Mickey Thomson typu slick oraz ręcznie wykonany kolektor w układzie 4-2 ze stali nierdzewnej, połączony z niestandardowym, przelotowym układem wydechowym SC Project z puszkami wykonanymi z włókna węglowego.

CS_07 Gasoline stoi na niestandardowych felgach szprychowych — z przodu w rozmiarze 3,5 x 18 z oponą Dunlopa 120/70 - 18, a z tyłu 6,0 x 18 na wspomnianym slicku. Fabryczny obrotomierz został wzbogacony niestandardową obudową z aluminium, a seryjny zbiornik paliwa został zastąpiony piękną aluminiową konstrukcją. Metalowa, ręcznie wykonana owiewka zapewnia świetne właściwości aerodynamiczne podczas startów na dystansie ¼ mili, a sety podnóżków LSL i kierownica typu clip-on wymuszają pochyloną pozycję. Wlew paliwa Rizoma i filtr powietrza K&N to kolejne elementy rzucające się w oczy. Podobnie jak hamulce Brembo i główny cylinder sprzęgła, od których trudno oderwać wzrok.

Liczne części Motogadget, włącznie z manetkami, przyciskiem m-switch i kierunkowskazami m-blaze, podkreślają niefabryczny charakter maszyny, a ręcznie wykonane, skórzane siedzenie z logo it roCkS!bikes jest kropką nad "i".

Custom powstał pod koniec 2015 roku, w którym V-Max obchodził 30 urodziny. Z tego powodu Gasoline ma klasyczne malowanie. Inspirowane motywami z lat 70. biało-czarno-żółte motywy nawiązują również do 60-lecia w sporcie marki Yamaha.

Zobacz również:
REKLAMA