Pojedź z nami na MT Series 2011

Rajd Cross Country MT Series na Poligonie Drawskim odbędzie się w dniach 7-9 października.  Kolejny raz na poligon zjadą się miłośnicy offroadu i cross country z całej Europy a nawet świata żeby ścigać się na wymagających i trudnych terenach wokół Drawska Pomorskiego. Jeśli chcesz wziąć udział w tej imprezie wystartuj w naszym konkursie i zgarnij jedno z trzech wpisowych dla swojego motocykla lub quada.

Konkurs startuje już za dwa dni czyli w czwartek 25 sierpnia od godziny 12. Aby wygrać wpisowe musicie udzielić odpowiedzi na pytanie: Co oznacza skrót MT w nazwie rajdu?a) pierwsze litery od nazwisk organizatorów - Moliński, Tomaszewski, b) Morderczo Trudny, c) od oznaczenia opon Mud-Terrain.  Maila z właściwą odpowiedzią, zatytuowanego "MT Series 2011" należy wysyłać 25 sierpnia od godziny 12 na nasz adres mailowy, czyli [email protected] . Oprócz odpowiedzi w mailu powinny być dokładne namiary na was. Pilnujcie terminu bo jest o co walczyć!

Oni już wygrali w poprzednim konkursie o MT Rally:

Rafał Kokot, Husaberg 550 FE

Rajd wiele mnie nauczył. Oswoiłem się z nawigacją, która początkowo sprawiała mi największe trudności. Najlepiej wspominam niedzielę – opanowałem wszystko i jechało mi się najprzyjemniej. Trasa biegła i po leśnych ścieżkach, i po dość konkretnym piachu (na którym akurat dobrze się czuję). Pozytywne wrażenia mam na długi czas. Fajnie by było częściej uczestniczyć w takich imprezach i będę się starał robić to w miarę możliwości.

Artur Polak, Aprilia RXV 550

Najtrudniejszy był I etap, gdy światło było na wagę złota. Jazda motocyklem w nocy, czytanie roadbooka i szukanie punktów kontrolnych to największe wyzwanie, z jakim się zmierzyłem. Podzielność uwagi i orientacja w terenie okazały się bezcenne. Problemy z motocyklem i zwierzęta (dziki na poligonie rządzą) utrzymywały wysoki poziom adrenaliny. Czekam na następną edycję MT Rally, kiedy po raz kolejny powiem sobie: witaj przygodo!

Bartek Ciemiński, Yamaha WR 450F

Im bliżej „godziny 0”, tym większe emocje i wątpliwości. Na szczęście od organizatorów otrzymałem wszystkie wyjaśnienia, wskazówki i wytyczne. Początek to nauka zasad nawigacji. Na całym odcinku (z tankowaniem i postojami na check pointach) osiągnąłem średnią 50 km/h. Międzynarodowe towarzystwo pozwala nawiązać ciekawe znajomości oraz wymienić doświadczenia. Myślę, że MT Rally może być doskonałym „pierwszym krokiem” w terenowym ściganiu.

REKLAMA

REKLAMA