Polacy chcą więcej kontroli trzeźwości.

Badanie wykonane na zlecenie AlcoSense Laboratories, brytyjskiego producenta alkomatów osobistych, wykazało, że Polacy chcą częstszych kontroli trzeźwości na drogach.

Zanim wypijesz i wsiądziesz, pomyśl Motor Presse Polska

Co ciekawe, dzieje się tak, mimo że dmuchamy w alkomaty znacznie częściej niż wynosi średnia europejska. Według danych Europejskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Transportu, Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę policyjnych kontroli trzeźwości.

Zapytani w badaniu o częstotliwość kontroli, rodacy w większości opowiedzieli się za większą aktywnością drogówki. 50,5% z pytanych oceniło, że badania alkomatem są zbyt rzadkie i chętnie widziałoby ich więcej, 33,5% było zadowolonych z aktualnej liczby, a jedynie 13,6% uznało, że są zbyt częste.

Motor Presse Polska

 

Nasi rodacy są także przychylni wyższym karom za jazdę na bani. Pytani o wprowadzenie nowych kar za jazdę pod wpływem, za najbardziej pożądane wskazali prace społeczne, zawieszenie prawa jazdy na co najmniej rok i obowiązkową instalację blokady alkoholowej w samochodzie – 82,3%. Zdecydowana większość  – 73,1% – opowiedziała się też za rocznym zakazem wykonywania zawodów wymagających prowadzenia pojazdu. Jedyną karą, której sprzeciwiła się większość pytanych (51,4%) była konfiskata pojazdu.

Tak więc, jak śpiewał klasyk - nie pij Piotrek, nie pij w piątek…

Motor Presse Polska

 

Zobacz też: Jazda po piwie. Ile piw można wypić i bezpiecznie wrócić motocyklem do domu.

zobacz galerię

Zobacz również:
Senat kończy prace nad nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, która wprowadza znaczące podwyżki mandatów. Wygląda na to, że projekt przyjęty będzie przytłaczającą większością głosów.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA