[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Polacy na Motocross of Nations 2016

Znamy już szeroki skład reprezentacji Polski na Motocross of Nations 2016. Na konkrety przyjdzie poczekać do zakończenia Mistrzostw Polski, które nastąpi już w najbliższy weekend. Przyjrzyjmy się kandydatom.

FIM Motocross of Nations (Motocross Narodów), czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata to najważniejsza na świecie motocrossowa impreza każdego sezonu. W tym roku odbędzie się w dniach 24-25 września we włoskiej miejscowości Maggiora. Startujące zespoły narodowe składają się z trzech zawodników. Każdy z nich startuje w jednej z klas: MXGP, MX Open i MX2. O awans do finału A (20 najlepszych krajów) zawodnicy każdej z klas rywalizują w wyścigach kwalifikacyjnych. W finale A każdy z riderów startuje w dwóch wyścigach. Do ostatecznej klasyfikacji zespołu narodowego zalicza się najlepszych 5 z 6 wyników. Tytułu bronią Francuzi, którzy w poprzednim sezonie, na "własnych śmieciach" w Erneé wyprzedzili USA i Belgię. Polacy w składzie: Łukasz Lonka, Tomasz Wysocki i Karol Kruszyński ścigali się w finale B i ostatecznie zajęli 24 miejsce na 36 startujących krajów. Celem polskiego zespołu na MXoN 2016 jest pierwszy w historii awans do finału A. Cel bardzo trudny i ambitny, ale realny. Trzymamy kciuki!

 Znamy szeroki skład reprezentacji Polski na Motocross of Nations 2016. JAKUB BARCZEWSKI (#101) - AMK POLTAREX Człuchów, aktualny Mistrz Polski w klasach MX2 i MX2 Junior, lider klasyfikacji MX2 Junior i wicelider w MX2. Mimo młodego wieku bardzo utytułowany w kraju. Kolejnym krokiem powinny być sukcesy za granicą. Stać go na nie, o ile kontuzje nie pokrzyżują planów. W przyszłości murowany kandydat do MXoN, ale czy w tym sezonie to nie byłby falstart?
  Gaba Chętnicki GABRIEL CHĘTNICKI (#111) – LKS JASTRZĄB Lipno, największe sukcesy międzynarodowe to wicemistrz Włoch 2015 i mistrz Czech 2014 w klasie 125. Młody i bardzo ambitny. Był już w podstawowym składzie na  MXoN 2015, ale krótko przed zawodami doznał ciężkiej kontuzji, po której wraca do formy. „Gaba” w optymalnej dyspozycji to kolejny z pewniaków do składu na MXoN 2016.
  Znamy szeroki skład reprezentacji Polski na Motocross of Nations 2016. KAROL KĘDZIERSKI (#26) - KM CROSS Lublin, aktualny wicemistrz Polski w klasie MX Open, lider klasyfikacji w klasie MX2 i MX Open. Startował w MXoN w roku 2014. Bardzo utytułowany i doświadczony zawodnik. Ma już swoje lata, ale nie zamierza ustępować zawodnikom z młodszego pokolenia. Jedyny dotychczasowy występ na MXoN zakończył pechowo. Czy dostanie jeszcze jedną szansę?
  Znamy szeroki skład reprezentacji Polski na Motocross of Nations 2016. ŁUKASZ LONKA (#262) – AMK POLTAREX Człuchów,  aktualny Mistrz Polski w klasie MX Open. Trzykrotny uczestnik MXoN. W sezonie 2012 otarł się o podium podczas jednej z rund Mistrzostw Świata klasy MX3, a cały cykl zakończył na 9. miejscu. W bieżącym sezonie po długiej i ciężkiej kontuzji wystartował i zwyciężył rundę Mistrzostw Polski w Człuchowie. Od tego momentu stara się udowodnić, że należy mu się miejsce w podstawowym składzie na MXoN 2016. Od powrotu nie znalazł na polskich torach pogromcy. Czy tak będzie również w Gdańsku? 
  Znamy szeroki skład reprezentacji Polski na Motocross of Nations 2016. DOMINIK MAŁECKI (#508) – KM CROSS Lublin, aktualnie 3 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski klasy MX2. Po bardzo dobrym początku sezonu, ostatnio trochę spuścił z tonu. Jeżeli upora się z kontuzją, dogada ze sprzętem i będzie sumiennie pracował, to w kolejnych sezonach ma szansę na medale mistrzostw Polski. A czy jest gotowy na start w MXoN?
    Znamy szeroki skład reprezentacji Polski na Motocross of Nations 2016. ARKADIUSZ MAŃK (#757) -  AMK POLTAREX Człuchów, aktualny II wicemistrz Polski w klasie MX Open. Przed sezonem borykał się z groźną kontuzją. Nie poddał się i wrócił na tor. Z każdą kolejną imprezą wraca do formy, do której przyzwyczaił kibiców we wcześniejszych sezonach. Czy to jednak  wystarczy, by pojechać na MXoN?
  Szymon Staszkiewicz SZYMON STASZKIEWICZ (#99) – MX Gdynia. W sezonie 2016 błysnął już znakomitą formą zajmując 11 miejsce w 8-rundowym cyklu Mistrzostw Europy w silnie obsadzonej klasie  EMX 125. Jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia. Wcześniej jego talent nie mógł rozwijać się w pełni ze względu na kontuzje. Międzynarodowe doświadczenie z bieżącego sezonu powinno zaprocentować w przyszłości, a może już w MXoN 2016?

  Tomasz Wysocki
********************************************************************

TOMASZ WYSOCKI (#831) – Stowarzyszenie MOTO Dąbrowa, trzykrotny uczestnik MXoN. Największy dotychczas międzynarodowy sukces to 2 razy podium i ostatecznie 5 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Niemiec ADAC 2014 w klasie MX Youngster Cup. W sezonie 2016  - zanim doznał kontuzji – zajmował punktowane miejsca w bardzo silnej stawce w Mistrzostwach Świata MX2. Jeżeli powróci do dyspozycji sprzed kontuzji -  jeden z pewniaków do składu na MXoN 2016.

zobacz galerię

Zobacz również:
Andrea Iannone, zawodnik zespołu Aprilia MotoGP został zawieszony za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij