Polacy na mistrzostwach świata

Drużynowe Mistrzostwa Świata w Motocrossie (Motocross of Nations) zostaną rozegrane już w najbliższy weekend (30 września - 1 października) na Wyspach Brytyjskich. Polskę będzie reprezentować najmłodsza w historii reprezentacja. Kibicujemy!

Maciej Wierzbicki
Gaba Chętnicki

Motocross of Nations, czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata to najważniejsza impreza dla fanów motocrossu z całego globu. W tym roku światową stolicą motocrossu będzie Matterley Basin w Wielkiej Brytanii w dniach 30 wrzesień - 1 październik.

W tym roku do polskiej kadry narodowej powołano:

Maciej Wierzbicki
Szymon Staszkiewicz
Szymon Staszkiewicz – po raz drugi w składzie, młody i ambitny. Sezon 2017 to drugi bez przygód związanych z kontuzjami, bardzo dobra postawa podczas Mistrzostw Europy EMX 125 2016 – 11 miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Największy sukces w tym sezonie to 2 miejsce w 2 wyścigu podczas rundy Mistrzostw Niemiec ADAC w Tensfeldw klasie MX Youngster Cup.
Maciej Wierzbicki
Gaba Chętnicki
Gabriel Chętnicki – największe sukcesy międzynarodowe to v-ce mistrz Włoch 2015 i mistrz Czech 2014 w klasie 125. Młody ambitny zawodnik. Debiutant. Był w składzie na  MXoN 2015 i 2016, ale krótko przed zawodami pechowo doznawał kontuzji.
Maciej Wierzbicki
Tomasz Wysocki
Tomasz Wysocki – najbardziej doświadczony w polskim teamie - 5 występ w MXoN. Największy sukces międzynarodowy to 5 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Niemiec ADAC 2014 w klasie MX Youngster Cup. W sezonie 2016  - zanim doznał kontuzji – zajmował punktowane miejsca w Mistrzostwach Świata MX2. W 2017 startuje w Mistrzostwach Świata w klasie MXGP.

Każdy z zespołów narodowych składa się z trzech zawodników, którzy w wyścigach kwalifikacyjnych (w jednej z klas: MXGP, MX Open i MX2) walczą o awans do finału A (20 najlepszych krajów). Na finał składają się dwa wyścigi, a do ostatecznej klasyfikacji zespołu narodowego zalicza się pięć (z sześciu) najlepszych wyników.

W 2016 roku tytuł obronili Francuzi - czy uda im się również w tym roku? 
W zeszłym roku podium wywalczyły również reprezentacje Holandii oraz USA. Z kolei biało-czerwoni w składzie: Szymon Staszkiewicz, Łukasz Lonka i Tomasz Wysocki po pechowym występie (awaria motocykla Lonki) zajęli 30 miejsce na 38 startujących drużyn.

W tym roku liczymy na lepszy wynik i wejście do finału A. Łatwo nie będzie, ale taki wynik nie jest nierealny. Trzymamy kciukii!

REKLAMA