[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Polacy na mistrzostwach świata

Drużynowe Mistrzostwa Świata w Motocrossie (Motocross of Nations) zostaną rozegrane już w najbliższy weekend (30 września - 1 października) na Wyspach Brytyjskich. Polskę będzie reprezentować najmłodsza w historii reprezentacja. Kibicujemy!

Gaba Chętnicki

Motocross of Nations, czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata to najważniejsza impreza dla fanów motocrossu z całego globu. W tym roku światową stolicą motocrossu będzie Matterley Basin w Wielkiej Brytanii w dniach 30 wrzesień - 1 październik.

W tym roku do polskiej kadry narodowej powołano:

Szymon Staszkiewicz Szymon Staszkiewicz – po raz drugi w składzie, młody i ambitny. Sezon 2017 to drugi bez przygód związanych z kontuzjami, bardzo dobra postawa podczas Mistrzostw Europy EMX 125 2016 – 11 miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Największy sukces w tym sezonie to 2 miejsce w 2 wyścigu podczas rundy Mistrzostw Niemiec ADAC w Tensfeldw klasie MX Youngster Cup.
Gaba Chętnicki Gabriel Chętnicki – największe sukcesy międzynarodowe to v-ce mistrz Włoch 2015 i mistrz Czech 2014 w klasie 125. Młody ambitny zawodnik. Debiutant. Był w składzie na  MXoN 2015 i 2016, ale krótko przed zawodami pechowo doznawał kontuzji.
Tomasz Wysocki Tomasz Wysocki – najbardziej doświadczony w polskim teamie - 5 występ w MXoN. Największy sukces międzynarodowy to 5 miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Niemiec ADAC 2014 w klasie MX Youngster Cup. W sezonie 2016  - zanim doznał kontuzji – zajmował punktowane miejsca w Mistrzostwach Świata MX2. W 2017 startuje w Mistrzostwach Świata w klasie MXGP.

Każdy z zespołów narodowych składa się z trzech zawodników, którzy w wyścigach kwalifikacyjnych (w jednej z klas: MXGP, MX Open i MX2) walczą o awans do finału A (20 najlepszych krajów). Na finał składają się dwa wyścigi, a do ostatecznej klasyfikacji zespołu narodowego zalicza się pięć (z sześciu) najlepszych wyników.

W 2016 roku tytuł obronili Francuzi - czy uda im się również w tym roku? 
W zeszłym roku podium wywalczyły również reprezentacje Holandii oraz USA. Z kolei biało-czerwoni w składzie: Szymon Staszkiewicz, Łukasz Lonka i Tomasz Wysocki po pechowym występie (awaria motocykla Lonki) zajęli 30 miejsce na 38 startujących drużyn.

W tym roku liczymy na lepszy wynik i wejście do finału A. Łatwo nie będzie, ale taki wynik nie jest nierealny. Trzymamy kciukii!

zobacz galerię

Zobacz również:
Poniżej garść ciekawostek dotyczących rajdu Dakar. Czy wiecie, że kobiety na motocyklach były obecne od samego początku? Kto jest żywą legendą rajdu? Czy można pustynię pokonać na skuterze?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA