[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Polacy w finale Mistrzostw Europy!

Mikołaj Stasiak i Piotr Kajrys wywalczyli awans do finału motocrossowych Mistrzostw Europy w czeskim Loket. Oznacza to, że w klasie EMX65 zmierzą się oni z najlepszymi zawodnikami z całej Europy.

Tor w Strykowie był ostatnim przystankiem tegorocznych eliminacji Mistrzostw Europy strefy Północno-Wschodniej. W czasie ostatniej (trzeciej) rundy rozegranej w dniach 23-24 czerwca ostatecznie rozstrzygnęło się kto z naszej strefy awansuje do finału. Przypomnijmy - nasza strefa obejmuje również Litwę, Łotwę, Estonię, Rosję, Białoruś i Ukrainę. Temat dotyczy dwóch klas: EMX65 oraz EMX85. Wraz z najmłodszymi rozgrywany jest cykl EMXW (Mistrzostw Europy Kobiet).

Do finału Mistrzostw Europy awansowało po dziesięciu najlepszych zawodników z każdej klasy (po trzech rundach). Finałowe zawody zostaną rozegrane w czeskim Loket w dniach 21-22 lipca.

W Strykowie pierwsze do rywalizacji przystąpiły „sześćdziesiątki”. Wśród wszystkich startujących było aż jedenastu Polaków. Pierwszy wyścig wygrał Rosjanin Semen Rybakov, przed Łotyszem Janisem Martinsem Reisulisem i naszym Mikołajem Stasiakiem.

W drugim biegu Rosjanin potwierdził wysoką formę i tym samym zgarnął komplet punktów. Drugie miejsce na pudle zajął Reisulis, a trzecie Romeo Pikand z Estonii. Mikołaj Stasiak po nieudanym starcie musiał przebijać się z dalszej pozycji i dojechał na ósmym miejscu. W klasyfikacji zawodów zdobył co prawda tyle samo punktów co Pikand oraz Ozolins (po 33 pkt), ale gorsza lokata w drugiej gonitwie pozbawiła go podium. Został sklasyfikowany na 5 miejscu, tuż przed Piotrem Kajrysem. Z naszych pozostałych zawodników na wyróżnienie zasłużył Mieszko Polnar, który w klasyfikacji rundy w Strykowie znalazł się na 9 pozycji.

REKLAMA

W TOP 10 gwarantującym udział w czeskim finale EMX, zameldowało się dwóch Polaków – Mikołaj Stasiak (5.) i Piotr Kajrys (8.). Chłopakom należą się wielkie brawa!

Na zdjęciu: Mikołaj Stasiak (po lewej) i Piotr Kajrys (po prawej)

W „osiemdziesiątkach” poza konkurencją rywali był Rosjanin Alexey Orlov, który w Strykowie pewnie wygrał po dwóch równych przejazdach. Tuż za nim w klasyfikacji końcowej zawodów zameldował się Estończyk Romeo Karu i kolejny Rosjanin - Daniil Kesov. Najlepszymi z Polaków byli Kamil Maślanka (10.) i Jakub Kowalski (11.).

Niestety, żadnemu z naszych reprezentantów w klasie EMX85 nie udało się zakwalifikować do finału w Loket. Najbliżej był Olaf Włodarczak, który został sklasyfikowany na 15 miejscu.

Ostatnie na tor wyjechały dziewczyny z klasy EMXW. Niestety na maszynie startowej zabrakło Polek. Szeregi Polek przerzedziły kontuzje, a nasza najlepsza zawodniczka regeneruje się po operacji kolana.

W wyścigu kobiet główną rolę odegrała Dunka Sara Andersen. Drugie miejsce na pudle wywalczyła Mathea Selebo z Norwegii, a trzecie Lynn Valk reprezentująca Holandię. Szczególnie dramatyczny przebieg miał drugi wyścig. Tor po wcześniejszej ulewie nie należał do najłatwiejszych. Najbardziej przekonała się o tym Holenderka Shana van der Vlist, która liderując przez większą część wyścigu, w samej końcówce w wyniku upadków spadła na dalszą pozycję i ostatecznie – mimo 2 miejsca w pierwszym starcie – znalazła się poza podium.

Finał Mistrzostw Europy rozegrany zostanie w czeskim Loket 21–22 lipca. Nasi reprezentanci z klasy EMX65 zmierzą się tam z 38 najlepszymi zawodnikami z całej Europy.

Zanim jednak ruszymy zmierzyć się z europejską czołówką juniorów ze sceny MX, czekają nas dwie widowiskowe rundy ORLEN MXMP: Lipno (30.06-1.07.2018) i Człuchów (14-15.07.2018).

zobacz galerię

Zobacz również:
W Katarze wystartował właśnie sezon MotoGP. Zawodnicy wszystkich trzech klas (oprócz MotoGP oczywiście Moto2 i Moto3) są już po pierwszych sesjach treningowych.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij