Polak mistrzem Europy?

Maks Chwalik pokazał klasę! W Stelpe na Łotwie postawił kropkę nad "i" - nie tylko wygrał zawody, ale również klasyfikację generalną Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej! Jak sobie poradzi w finale ME?

Maksymilian Chwalik - podopieczny Akademii Orlen Team. Akademia Orlen Team
Maksymilian Chwalik - podopieczny Akademii Orlen Team.

Zawody na Łotwie i dwukrotnie odegrany Mazurek Dąbrowskiego rozbudziły nasze apetyty - w najbliższy weekend w czeskim Loket zostanie rozegrany finał Mistrzostw Europy w Motocrossie. Maks Chwalik będzie miał o wiele trudniejsze zadanie, ale ma realne szanse w walce o najwyższe trofea w klasie EMX65! Konkurencja będzie jeszcze silniejsza i bardziej wyrównana, niż w rozgrywkach strefowych. W dwóch finałowych wyścigach spotka się czterdziestu najszybszych zawodników Europy! Pocieszający jest fakt, że w zeszłym sezonie zwycięzca klasy EMX65 w naszej strefie został również Mistrzem Europy! (Edvards Bidzans – Łotwa). Historia lubi się powtarzać - i będziemy się trzymać tego przysłowia.

W tym sezonie dzięki zwycięstwom Maksa Chwalika podczas rund Mistrzostw Europy w motocrossie już cztery razy słyszeliśmy polski hymn - czegoś takiego nie pamiętają najstarsi górale.

Zobacz również:
REKLAMA