Polak pojedzie w dwóch wyścigach ME Moto2 w ten weekend!

Piotr Biesiekirski, polski zawodnik w mistrzostwach Europy Moto2 wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach piątej rundy motocyklowych ME Moto2. Liczymy na dobry wynik!

Piotr Biesiekirski w ME Moto2 media4racing

Piotr Biesiekirski jest naszym jedynym przedstawicielem w mistrzostwach Europy Moto2 i coraz bardziej doświadczonym zawodnikiem na europejskich torach. Ma za sobą również starty z dziką kartą w mistrzostwach świata Moto2, gdzie konsekwentnie zbiera doświadczenia i robi postępy. Tor Portimao nie będzie dla niego pierwszyzną, bowiem 20-latek z ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic rok temu wystartował tam z tzw. „dziką kartą” w mistrzostwach świata Moto2. 
 
Dwa tygodnie po wyścigu w hiszpańskim Jerez de la Frontera, tym razem jedynego Polaka w stawce czekają aż dwa wyścigi, które odbędą się w niedzielę, odpowiednio o 12:00 i 15:00 polskiego czasu. Bezpośrednia relacja na oficjalnym kanale YouTube serii, pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=LYfd9-6Y5mA .
 
Leżący w portugalskim Portimao tor Autodromo Internacional do Algarve liczy 4,6 kilometra i jest uważany za jeden z najciekawszych obiektów w Europie. Pełen długich, tzw. „ślepych” zakrętów i zmian poziomów, jest ulubieńcem zarówno zawodników, jak i kibiców, zapewniając jednym i drugim ekscytujące widowisko. 

„Lubię tor w Portimao i cieszę się, że wystartujemy tam w niedzielę w dwóch wyścigach – mówi Piotr Biesiekirski. – Dwa lata temu zaliczyłem tam udany weekend w mistrzostwach Europy. Rok temu z rywalizacji wyeliminowała mnie angina, ale pod koniec sezonu mogłem wystartować w Portimao z dziką kartą z mistrzostwach świata, co było ciekawym doświadczeniem. Tym razem udajemy się do Portugalii po dość trudnym weekendzie w Jerez de la Frontera, ale wiemy nad czym musimy pracować, aby jak najlepiej przygotować się do niedzielnych wyścigów. Portimao to prawdziwy rollercoaster, dlatego zapowiada się ekscytujący weekend”. 

Będziemy śledzić wyniki i postępy Piotrka z Portimao, a więcej informacji o nim znajdziecie na oficjalnym profilu FB: Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial.

W poprzednim wyścigu w Jerez Piotrek zdobył ważne punkty do klasyfikacji. Liczymy na kolejny dobry wynik z jego strony!

Piotr Biesiekirski w ME Moto2media4racing
Zobacz również:
REKLAMA