[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Polak w MX GP 2017!

Uwaga fani motocrossu - już w najbliższy weekend (24-25 lutego) zostanie rozegrana pierwsza runda cyklu MXGP w Katarze. W tym roku do walki z najlepszymi stanie Polak - Tomasz Wysocki!

MXGP to odpowiednik torowego MotoGP. W sezonie 2017 zostanie rozegranych 20 rund na całym świecie. W zeszłym roku po mistrzowską koronę sięgnął Tim Gajser ze Słowenii. Czy w tym roku zdoła obronić tytuł? Nie będzie łatwo, bo kilku zawodników ostrzy sobie na niego zęby. Żeby daleko nie szukać mistrz z 2015 r. - Romain Febvre, czy utytułowany Tony Cairoli. W stawce pojawiło się również kilku młodych wilków.

Tomasz Wysocki pochodzi z Chorzowa. Jest wielokrotnym Mistrzem i medalistą Mistrzostw Polski i ma potencjał, żeby odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej. Z powodzeniem startuje w bardzo silnie obsadzonych mistrzostwach Niemiec ADAC, gdzie w 2014 roku odniósł swój największy dotychczasowy sukces w klasie Youngster Cup (kilka razy podium i 5 miejsce w klasyfikacji generalnej). Zbierał doświadczenia na torach całej Europy (startował Mistrzostwach Świata MX2 i Mistrzostwach Europy EMX 250). A w tym roku spróbuje sił w walce z najlepszymi zawodnikami świata w cyklu MXGP. W barwach teamu JD 191 KTM Racing Team planuje starty w ośmiu rundach:

  • Włochy - Pietramurata - 15-16 kwiecień
  • Łotwa - Kegums - 6-7 maj
  • Niemcy - Teutschenthal - 20-21 maj
  • Francja - Ernee - 27-28 maj
  • Włochy - Maggiora - 24-25 czerwiec
  • Czechy - Loket - 22-23 lipiec
  • Szwajcaria - Frauenfeld - Gachnang - 12-13 sierpień
  • Holandia - Assen - 9-10 września

Trzymamy kciuki!

REKLAMA

Zobaczcie krótkie podsumowanie zawodów w Katarze z 2016 roku:

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij