Polak w czołówce Mistrzostw Europy Moto2!

18-letni Piotr Biesiekirski wywalczył swój najlepszy w karierze rezultat w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2. Jedyny Polak w stawce ukończył otwierający sezon2020 wyścig w portugalskim Estoril na piątej pozycji.

Piotr Biesiekirski - mistrzostwach Europy Moto2, sezon 2020 Media4Racing

Inauguracja Mistrzostw Europy Moto2 w sezonie 2020 nastąpiła na portuglaskim torze Estoril  we wtorek 7 lipca - rozegrano tu dwa wyścigi. Piotr Biesiekirski - zawodnik ekipy Euvic Stylobike zakwalifikował się do startu z szóstym czasem.

W czasie pierwszego wyścigu Biesiekirski wystrzelił ze startu jak torpeda i w pierwszym zakręcie przebił się na drugą pozycję. Choć wkrótce spadł na ósmą lokatę, warszawianin się nie poddał i dzielnie walczył z czołówką ostatecznie finiszując na piątym miejscu. To jest jego najlepszy wynik w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2!

Kilka godzin później po zaciętej walce do samej mety 18-letni Polak wywalczył 7. pozycję w drugim wyścigu. O zaciekłej walce i wyrównanym poziomie świadczy fakt, że siódmego Biesiekirskiego od czwartego miejsca dzieliła zaledwie sekunda!

Dzięki temu po dwóch z jedenastu wyścigów zaplanowanych w sezonie 2020 Piotr Biesiekirski zajmuje bardzo dobre piąte miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 20 punktów.

Dwa kolejne wyścigi ME Moto2 odbędą się już w poniedziałek 13 lipca na widowiskowym torze Portimao na południu Portugalii. Mamy nadzieję, że Biesiekirski nie jest przesądny i że "trzynastka" przyniesie mu szczęście.

Jestem bardzo zadowolony, ponieważ to mój najlepszy weekend w Moto2 w karierze - powiedział Piotr Biesiekirski. - Po bardzo udanych kwalifikacjach, do pierwszego wyścigu ruszyłem idealnie i wystrzeliłem na drugą pozycję. Później kilka razy za bardzo opóźniłem hamowanie, przez co na pierwszych dwóch okrążeniach straciłem kilka sekund. Dokładnie tyle, ile ostatecznie zabrakło mi do podium, ale mimo wszystko jestem zadowolony.

Piąte miejsce to bowiem mój najlepszy rezultat w Moto2, a 10 sekund to moja najmniejsza strata do zwycięzcy jak do tej pory. Drugi wyścig był nieco trudniejszy, bo po starcie dość mocno uderzył we mnie jeden z rywali, co kosztowało mnie sporo czasu. Byłem jednak w stanie odrobić straty i przebić się do grupy walczącej o czwarte miejsce. To był bardzo intensywny weekend, ale mamy teraz dwa dni na regenerację przed rundą w Portimao. To niesamowity tor, na którym liczę na kolejny udany weekend -
dodał jedyny Polak w stawce mistrzostw Europy Moto2.

Zobacz również:
REKLAMA