Polak w mistrzostwach Europy Moto2 w Jerez

W najbliższą niedzielę (30 września) 17-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w motocyklowych mistrzostwach Europy klasy Moto2 w Jerez.

W niedzielę na młodego zawodnika z Polski czeka liczący 17 okrążeń wyścig, który wystartuje o godzinie 13:00 i będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube serii FIM CEV Repsol.

Link do kanału FIM CEV Repsol

Jedyny Polak biorący udział w Moto2 w hiszpańskim Jerez de la Frontera chce zrobić kolejny krok w kierunku podium. Nie będzie łatwo bo w wyścigu bierze udział 27 zawodników z 12 różnych państw.

Piotr Biesiekirski jest zdobywcą Pucharu Polski Moto3 i aktualnym wiceliderem mistrzostw Hiszpanii klasy Open 600. Podczas lipcowego, debiutanckiego wyścigu w Moto2 na torze Motorland Aragon dwukrotnie wywalczył on jedenastą pozycję.

Młody zawodnik ma spore szanse na zajęcie dobrego miejsca, bo podczas jazd testowych zdążył zapoznać się z torem Jerez. Piotrek testował tam swoją Hondę CBR600RR i prototypowy motocykl Moto2 marki Kalex, którym startuje w barwach zespołu Euvic - Stylobike Good Racing.

Media4Racing

Nie mogę doczekać się powrotu na motocykl Moto2 - mówi Piotr Biesiekirski, który na początku tygodnia świętował swoje 17 urodziny - Mam za sobą krótkie, ale udane testy w Jerez, podczas których skupiałem się na nauce wciąż nowej dla mnie maszyny oraz szukaniu odpowiednich ustawień. Czeka mnie jeszcze mnóstwo nauki i to ona jest priorytetem, ale nie ukrywam, że w niedzielę chciałbym przynajmniej powtórzyć, a najlepiej poprawić wynik z Aragonii. Nie będzie to łatwe, ale ostatnie tygodnie upłynęły mi pod znakiem intensywnych przygotowań do tego weekendu,. Dlatego jestem dobrej myśli. Uwielbiam tor Jerez, bo jest techniczny, wymagający i zróżnicowany. Ten weekend będzie dla mnie cenny z jeszcze jednego powodu. Pod koniec października wystartuję w Jerez w finale mistrzostw Hiszpanii, w których walczę o mistrzowski tytuł, dlatego każde dodatkowe okrążenie tutaj jest na wagę złota.

Zobacz również:
REKLAMA