[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Polak w mistrzostwach Europy Moto2 w Jerez

W najbliższą niedzielę (30 września) 17-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w motocyklowych mistrzostwach Europy klasy Moto2 w Jerez.

W niedzielę na młodego zawodnika z Polski czeka liczący 17 okrążeń wyścig, który wystartuje o godzinie 13:00 i będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube serii FIM CEV Repsol.

Link do kanału FIM CEV Repsol

REKLAMA

Jedyny Polak biorący udział w Moto2 w hiszpańskim Jerez de la Frontera chce zrobić kolejny krok w kierunku podium. Nie będzie łatwo bo w wyścigu bierze udział 27 zawodników z 12 różnych państw.

Piotr Biesiekirski jest zdobywcą Pucharu Polski Moto3 i aktualnym wiceliderem mistrzostw Hiszpanii klasy Open 600. Podczas lipcowego, debiutanckiego wyścigu w Moto2 na torze Motorland Aragon dwukrotnie wywalczył on jedenastą pozycję.

Młody zawodnik ma spore szanse na zajęcie dobrego miejsca, bo podczas jazd testowych zdążył zapoznać się z torem Jerez. Piotrek testował tam swoją Hondę CBR600RR i prototypowy motocykl Moto2 marki Kalex, którym startuje w barwach zespołu Euvic - Stylobike Good Racing.

Nie mogę doczekać się powrotu na motocykl Moto2 - mówi Piotr Biesiekirski, który na początku tygodnia świętował swoje 17 urodziny - Mam za sobą krótkie, ale udane testy w Jerez, podczas których skupiałem się na nauce wciąż nowej dla mnie maszyny oraz szukaniu odpowiednich ustawień. Czeka mnie jeszcze mnóstwo nauki i to ona jest priorytetem, ale nie ukrywam, że w niedzielę chciałbym przynajmniej powtórzyć, a najlepiej poprawić wynik z Aragonii. Nie będzie to łatwe, ale ostatnie tygodnie upłynęły mi pod znakiem intensywnych przygotowań do tego weekendu,. Dlatego jestem dobrej myśli. Uwielbiam tor Jerez, bo jest techniczny, wymagający i zróżnicowany. Ten weekend będzie dla mnie cenny z jeszcze jednego powodu. Pod koniec października wystartuję w Jerez w finale mistrzostw Hiszpanii, w których walczę o mistrzowski tytuł, dlatego każde dodatkowe okrążenie tutaj jest na wagę złota.

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij