Polak w mistrzostwach świata!

Daniel Blin rok temu zadebiutował w wyścigach motocyklowych zdobywając Puchar Polski i Europy Alpe Adria w klasie SSP300. W tym sezonie dostał zaproszenie do udziału w mistrzostwach świata w kategorii 300 cm3.

Pochodzący z Torunia zawodnik otrzymał zaproszenie do startu w dwóch rundach mistrzostw świata w klasie 300 cm3 (Supersport 300 World Championship), które odbędą się w Aragonie (Hiszpania) i Assen (Holandia). To niewątpliwie przełomowy moment w jego karierze. Daniel to młody zawodnik, a mimo to na swoim koncie ma już starty w prestiżowych zawodach. Może pochwalić się również udziałem w Mistrzostwach Niemiec IDM, a także w kwalifikacjach do przedsionka mistrzostw świata, czyli w serii Red Bull Rookies Cup. W zeszłym sezonie wystartował też w jednej rundzie mistrzostw świata World Supersport 300 w portugalskim Portimao. Wie zatem, jak się przygotować, ale obawia się nowych maszyn w stawce, takich jak Kawasaki Ninja 400, czy KTM RC 390.

Przed 16-letnim Polakiem stoi nie lada wyzwanie. Na szczęście Daniel jest w świetnej formie. Zaproszenie otrzymał w trakcie przygotowań do mistrzostw Włoch.

Trzymajcie kciuki, to będzie ciężka batalia, ale pojedziemy tam przygotowani na 100% - mówi tata zawodnika, Rafał Blin.

Pierwszy start Polaka odbędzie się już 13-15 kwietnia na torze Aragon. Druga runda WorldSBK zostanie rozegrana tydzień później: 20- 22 kwietnia w holenderskim Assen.

Zobacz również:
REKLAMA