Polak zdobywa punkty w Mistrzostwach Europy

Piotr Biesiekirski zakończył trudny weekend w hiszpańskim Jerez de la Frontera zyskując sześć pozycji, przebijając się na dziewiąte miejsce i sięgając po kolejne w tym roku punkty podczas niedzielnego wyścigu czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2. 

Piotr Biesiekirski ME Moto2 Jerez de la frontera Media4Racing

Po udanych treningach sobotnie kwalifikacje nie poszły po myśli 20-latka z ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic. Piotr Biesiekirski - jedyny Polak w stawce - musiał rozpoczynać niedzielny wyścig z piętnastej pozycji, ale szybko przebił się do pierwszej dziesiątki, kończąc zmagania na dziewiątym miejscu i awansując na jedenastą lokatę w klasyfikacji generalnej sezonu
 
Dwa kolejne wyścigi z cyklu Mistrzostw Europy odbędą się już za dwa tygodnie na portugalskim torze Portimao. 
 
Kończę weekend w Jerez z dużym niedosytem - mówi Piotr Biesiekirski. - Po dobrze przepracowanych treningach sobota kompletnie nie poszła po naszej myśli. Problem techniczny i wywrotka podczas kwalifikacji oznaczały dopiero piętnaste pole startowe, ale mimo wszystko liczyłem na udany wyścig. Po starcie szybko przebiłem się do pierwszej dziesiątki, z czego jestem całkiem zadowolony, ale później brakowało mi nieco tempa, aby zbliżyć się do jadącej przede mną grupy. We znaki dawał mi się także bark, który poobijałem podczas wywrotki, ale do wyścigów w Portimao nie powinno to już być problemem.

Piotr Biesiekirski ME Moto2 Jerez de la fronteraMedia4Racing

Zobacz również:
REKLAMA