Polaris otwiera fabrykę w Opolu

Firma Polaris Industries otworzyła w Opolu nową linię produkcyjną, liczącą ponad 32 000 m2 powierzchni. To pierwsza, poza USA, fabryka Polarisa.

Budowa fabryki pojazdów terenowych Polaris trwała zaledwie 15 miesięcy. Zakład powstał na działce o powierzchni 12 ha, zlokalizowanej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W Opolu będzie produkowanych około 35 modeli pojazdów terenowych. Z Polski trafią dalej do sześciu oddziałów firmy i ponad trzydziestu dystrybutorów z regionu EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). W Opolu prowadzone będą także badania i prace projektowe, pozwalające dostosować pojazdy do potrzeb lokalnego odbiorcy.

Oprócz linii produkcyjnych, zakład posiada własny 2,5-kilometrowy tor testowy oraz energooszczędną lakiernię. Opolska fabryka Polarisa jest pierwszym zakładem, otwartym poza Ameryką Północną.

Do przyszłego roku pracę w fabryce ma znaleźć 300 osób, a już w tej chwili trwają szkolenia zatrudnionego personelu. Pierwsze dostawy do klientów mają trafić w pierwszym kwartale 2015 roku.

REKLAMA