Polaris w Polsce

Fabryka powstaje w Opolskiej Strefie Ekonomicznej i zatrudniać będzie co najmniej 350 pracowników. Jeśli w przyszłości sprzedaż quadów i pojazdów roboczych zbudowanych na ich bazie będzie się rozwijać, Amerykanie obiecują dalszy rozwój fabryki i zatrudnienie kolejnych pracowników.

Dlaczego wybrana została Polska i Opole? Na to pytanie Suresh Krishna - zastępca prezesa w Polarisie - odpowiedział krótko. Fabryka w Polsce jest naszą pierwszą europejską fabryką Polarisa. Przede wszystkim zależało nam na dobrym połączeniu komunikacyjnym z resztą Europy. Nie zapominajcie również, że rynki Europy Wschodniej to ogromny potencjał dla naszej firmy a z Opola do granicy z Ukrainą dzieli nas dystans zaledwie 400 km.

Czy fabryka w Opolu będzie tylko montownią? Oczywiście nie, w nowym zakładzie powstanie spawalnia, lakiernia i dział montażu końcowego, a taśm zjeżdżać będą quady, side by side, oraz pojazdy robocze. Naszym zdaniem to właśnie ta ostatnia grupa stanowi największy potencjał sprzedażowy. W tym roku zostały sprzedane pojazdy dla wojska, straży leśnej, czy innych służb mundurowych.

Pierwsze quady powinny zjechać jesienią przyszłego roku.

A tak właśnie zaczynała się historia Polarisa. Pierwszym pojazdem był skuter śnieżny.

Dzisiaj firma zajmuje się produkcją quadów, skuterów śnieżnych, motocykli ( marki Victory i Indian),oraz produkcją akcesoriów do nich.

Zobacz również:
REKLAMA