Policyjne Tygrysy

W przyszłym roku na drogi krajowe wyjedzie co najmniej 50 nowiutkich Triumphów Tiger pod policyjna banderą. Stanie się tak gdyż przetarg na nowe motocykle dla polskiej drogówki organizowany przez KGP wygrał główny importer Triumpha w Polsce, firma Inter Cars S.A.

Motocykle zostaną specjalnie przygotowane do potrzeb policjantów. Funkcjonariusze dosiadający nowych maszyn zostaną również wyposażeni w kompletne stroje tekstylne. To kolejna zmiana gdyż wcześniej policja korzystała tylko ze skórzanych strojów.
Tigery to motocykle o bardzo uniwersalnym charakterze. Dobrze sprawdzają się w mieście, moga wjechać w lekki teren (pozostałość po dawnym Tigerze:)), a i na trasach szybkiego ruchu bez problemu mogą zamienić się w sportowe turystyki. Pierwsze prototypy trafią do policji prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Póki co polska policja jako jedyna w Europie będzie korzystać z motocykli marki Triumph.

Zobacz również:
Do japońskiego biura patentowego trafiła dokumentacja dotycząca doładowania silnika spalinowego do motocykla. Szkice przedstawiają jednostkę napędową idealnie pasującą do ramy modelu Africa Twin.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA