[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.5

Policyjny Harley-Davidson

Jeśli Policjant na białym Harleyu kojarzy Ci się tylko z amerykańskim filmem to lepiej przygotuj się na zmiany. Rzeszowscy Policjanci, jako pierwsi w Polsce, będą patrolować podkarpackie drogi na maszynie z Milwaukee.

BMW R1200RT, Hondy CBF1000A i ST1300A to motocykle, które najbardziej kojarzą nam się z Policyjnymi maszynami. Na ich tle rzeszowski H-D to prawdziwy rodzynek! Pamiętaj jednak, że przed 80 laty widok policyjnego Harleya był czymś normalnym.

"Niebieskiego" Road Kinga napędza silnik Milwaukee-Eight 107 o pojemności 1745cm3. Generuje on 90KM i rozpędza maszynę do prędkości maksymalnej 190 km/h. Dwukołowy radiowóz otrzymał też mocniejszy alternator, żeby zasilić dodatkową elektronikę. Jaką? Oprócz standardowych kogutów i sygnalizacji dźwiękowej, Harley ma jeszcze drukarkę mandatów! Podczas miejskich patroli silnik będzie dochładzał dodatkowy wentylator i dodatkowa chłodnica oleju. 

REKLAMA

Prezydent Miasta Tadeusz Ferenc przekazując maszynę rzeszowskiej Policji powiedział: Najlepszy motocykl, jaki istnieje na świecie, jest przekazywany służbom, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Gratuluję Policji, gratuluję mieszkańcom Rzeszowa i niech służy w zachowaniu bezpieczeństwa.

Ponad 300-kilogramowy Road King nie jest mistrzem pościgów, ale na pewno jest świetną wizytówką miasta. Poza tym to wygodna i stylowa maszyna, budząca respekt wśród kierowców?  Rzeszowscy Policjanci na pewno nie będą narzekali.

Warto dodać, że Amerykańskie maszyny już w 1927 roku zapisały się na kartach historii polskiej Policji. Harleye razem z Indianami były wtedy używane do patrolowania dróg. Pozostały one w służbie aż do 1939 roku. Po zakończeniu II wojny światowej, wiele wojskowych modeli WLA przetrwało. Milicjanci wykorzystali je do celów służbowych. Było fajnie... ale do czasu, bo w 1952 roku Stalin nakazał zniszczyć cały imperialistyczny sprzęt. Od tamtej pory polscy Policjanci nie dosiadali już tylko motocykli wyprodukowanych w bloku wschodnim. Aż do dzisiaj…

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Oprócz zmiany przepisów egzaminacyjnych i wprowadzenia nowych kategorii na prawo jazdy w nowy roku czeka nas niestety podwyżka stawek za egazminy na prawo jazdy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij