[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.5

Policyjny Harley-Davidson

Jeśli Policjant na białym Harleyu kojarzy Ci się tylko z amerykańskim filmem to lepiej przygotuj się na zmiany. Rzeszowscy Policjanci, jako pierwsi w Polsce, będą patrolować podkarpackie drogi na maszynie z Milwaukee.

BMW R1200RT, Hondy CBF1000A i ST1300A to motocykle, które najbardziej kojarzą nam się z Policyjnymi maszynami. Na ich tle rzeszowski H-D to prawdziwy rodzynek! Pamiętaj jednak, że przed 80 laty widok policyjnego Harleya był czymś normalnym.

"Niebieskiego" Road Kinga napędza silnik Milwaukee-Eight 107 o pojemności 1745cm3. Generuje on 90KM i rozpędza maszynę do prędkości maksymalnej 190 km/h. Dwukołowy radiowóz otrzymał też mocniejszy alternator, żeby zasilić dodatkową elektronikę. Jaką? Oprócz standardowych kogutów i sygnalizacji dźwiękowej, Harley ma jeszcze drukarkę mandatów! Podczas miejskich patroli silnik będzie dochładzał dodatkowy wentylator i dodatkowa chłodnica oleju. 

REKLAMA

Prezydent Miasta Tadeusz Ferenc przekazując maszynę rzeszowskiej Policji powiedział: Najlepszy motocykl, jaki istnieje na świecie, jest przekazywany służbom, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Gratuluję Policji, gratuluję mieszkańcom Rzeszowa i niech służy w zachowaniu bezpieczeństwa.

Ponad 300-kilogramowy Road King nie jest mistrzem pościgów, ale na pewno jest świetną wizytówką miasta. Poza tym to wygodna i stylowa maszyna, budząca respekt wśród kierowców?  Rzeszowscy Policjanci na pewno nie będą narzekali.

Warto dodać, że Amerykańskie maszyny już w 1927 roku zapisały się na kartach historii polskiej Policji. Harleye razem z Indianami były wtedy używane do patrolowania dróg. Pozostały one w służbie aż do 1939 roku. Po zakończeniu II wojny światowej, wiele wojskowych modeli WLA przetrwało. Milicjanci wykorzystali je do celów służbowych. Było fajnie... ale do czasu, bo w 1952 roku Stalin nakazał zniszczyć cały imperialistyczny sprzęt. Od tamtej pory polscy Policjanci nie dosiadali już tylko motocykli wyprodukowanych w bloku wschodnim. Aż do dzisiaj…

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Już 8 maja odbędzie się druga impreza tegorocznego cyklu Motocyklowych Niedziel na Stacji BP. Na wszystkich odwiedzających czeka sporo atrakcji. Imprezie patronuje MOTOCYKL.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij