Polish Bike Week 2017

W dniach 3-5 sierpnia 2017 w Karpaczu odbyła się kolejna edycja Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson. 

Polish Bike Week 2017
Polish Bike Week 2017

Polish Bike Week to kilkudniowa otwarta impreza z koncertami i szeregiem przyciągających widzów konkursów, prezentacji i zabaw. W trakcie tego szczególnego wydarzenia ulicami Karpacza przejeżdża barwna parada motocykli.

Celem imprezy jest promocja motocyklizmu. Corocznie imprezie towarzyszą koncerty muzyczne z gatunku ściśle związanego kulturą motocyklową, jak rock czy blues.

W 2016 roku Polish Bike Week wszedł do kalendarza Harley Owners Group (ok. 2 mln członków na świecie), przez co stał się jedną z 6 największych europejskich imprez tej elitarnej organizacji.

W pierwszy dzień wystartowano klubowo. Odbyła się prezentacja nagród Polish Bike Week, w tym nagrody głównej motocyklu Harley-Davidson Sportster Iron 883. Dwór Liczyrzepy w Karpaczu wypełnili zaproszeni goście, którzy uczestniczyli w uroczystościach XV–lecia Appaloosa Harley-Davidson Wrocław i Chapter Poland H.O.G. Gości przywitała również Burmistrz Karpacza – Kamila Cyganek. Muzyczną część wieczoru wypełnił koncert zespołu Kajetan Drozd Band i DJ Janek.

Drugi dzień to otwarcie Harley Street. Ulica Obrońców Pokoju (od ul. Polnej do Skalnej) została zamknięta dla ruchu samochodów do soboty godziny 24:00. Okolica zmieniła się w miasteczko ze strefami koncertowymi, gastronomicznymi i handlowymi, gdzie odbywały się ogólnodostępne prezentacje, pokazy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, z których główną po raz szósty był motocykl Harley-Davidson.

Na zamkniętym terenie powstała również Loża Szyderców przed którą odbywały się paradne przejazdy motocykli. Wybór najładniejszego motocykla i najlepiej prezentującego się klubu Loża podjęła w oparciu o własne preferencje estetyczne. Wieczorem zagrał zespół Kajetan Drozd Band. Po koncercie odbyło się losowanie wycieczki motocyklowej do USA na słynną Route 66. Żeby wziąć udział w konkursie należało wcześniej zakupić koszulkę lub znaczek Polish Bike Week 2017. Z dostarczonego na scenę pojemnika wylosowano zwycięzcę, który musiał dodatkowo odpowiedzieć na 3 pytania dot. regionu Karpacza i motocykli Harley-Davidson.

Ostatniego dnia Polish Bike Week 2017 po raz kolejny każdy uczestnik pikniku mógł wziąć udział w losowaniu bardzo cennej nagrody konkursu głównego, jakim był Harley-Davidson. Ponownie odsłonięto nowe tablice w Alei Entuzjastów Harley-Davidson. Imprezie zawsze towarzyszyło wiele atrakcji, prezentacji i konkursów. W tym roku odbyła się również zbiórka pieniędzy i licytacje, tym razem dla 6,5-rocznego Oskara Piątka, który cierpi na lekoodporną padaczkę. Tego dnia gwiazdą wieczoru był zespół Perfect. Podczas koncertu można było usłyszeć największe przeboje zespołu oraz znane już utwory z najnowszej płyty. Ponadto uczestnicy Polish Bike Week mieli również okazję do odwiedzenia strefy IQOS i wypróbowania innowacyjnej technologii, pod taką samą nazwą, która zamiast spalać, podgrzewa tytoń.

 

Zobacz również:
REKLAMA