[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Polish Bike Week 2017

W dniach 3-5 sierpnia 2017 w Karpaczu odbyła się kolejna edycja Pikniku Entuzjastów Harley-Davidson. 

Polish Bike Week 2017 Polish Bike Week 2017

Polish Bike Week to kilkudniowa otwarta impreza z koncertami i szeregiem przyciągających widzów konkursów, prezentacji i zabaw. W trakcie tego szczególnego wydarzenia ulicami Karpacza przejeżdża barwna parada motocykli.

Celem imprezy jest promocja motocyklizmu. Corocznie imprezie towarzyszą koncerty muzyczne z gatunku ściśle związanego kulturą motocyklową, jak rock czy blues.

REKLAMA

W 2016 roku Polish Bike Week wszedł do kalendarza Harley Owners Group (ok. 2 mln członków na świecie), przez co stał się jedną z 6 największych europejskich imprez tej elitarnej organizacji.

W pierwszy dzień wystartowano klubowo. Odbyła się prezentacja nagród Polish Bike Week, w tym nagrody głównej motocyklu Harley-Davidson Sportster Iron 883. Dwór Liczyrzepy w Karpaczu wypełnili zaproszeni goście, którzy uczestniczyli w uroczystościach XV–lecia Appaloosa Harley-Davidson Wrocław i Chapter Poland H.O.G. Gości przywitała również Burmistrz Karpacza – Kamila Cyganek. Muzyczną część wieczoru wypełnił koncert zespołu Kajetan Drozd Band i DJ Janek.

Drugi dzień to otwarcie Harley Street. Ulica Obrońców Pokoju (od ul. Polnej do Skalnej) została zamknięta dla ruchu samochodów do soboty godziny 24:00. Okolica zmieniła się w miasteczko ze strefami koncertowymi, gastronomicznymi i handlowymi, gdzie odbywały się ogólnodostępne prezentacje, pokazy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, z których główną po raz szósty był motocykl Harley-Davidson.

Na zamkniętym terenie powstała również Loża Szyderców przed którą odbywały się paradne przejazdy motocykli. Wybór najładniejszego motocykla i najlepiej prezentującego się klubu Loża podjęła w oparciu o własne preferencje estetyczne. Wieczorem zagrał zespół Kajetan Drozd Band. Po koncercie odbyło się losowanie wycieczki motocyklowej do USA na słynną Route 66. Żeby wziąć udział w konkursie należało wcześniej zakupić koszulkę lub znaczek Polish Bike Week 2017. Z dostarczonego na scenę pojemnika wylosowano zwycięzcę, który musiał dodatkowo odpowiedzieć na 3 pytania dot. regionu Karpacza i motocykli Harley-Davidson.

Ostatniego dnia Polish Bike Week 2017 po raz kolejny każdy uczestnik pikniku mógł wziąć udział w losowaniu bardzo cennej nagrody konkursu głównego, jakim był Harley-Davidson. Ponownie odsłonięto nowe tablice w Alei Entuzjastów Harley-Davidson. Imprezie zawsze towarzyszyło wiele atrakcji, prezentacji i konkursów. W tym roku odbyła się również zbiórka pieniędzy i licytacje, tym razem dla 6,5-rocznego Oskara Piątka, który cierpi na lekoodporną padaczkę. Tego dnia gwiazdą wieczoru był zespół Perfect. Podczas koncertu można było usłyszeć największe przeboje zespołu oraz znane już utwory z najnowszej płyty. Ponadto uczestnicy Polish Bike Week mieli również okazję do odwiedzenia strefy IQOS i wypróbowania innowacyjnej technologii, pod taką samą nazwą, która zamiast spalać, podgrzewa tytoń.

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij