Polska zwycięża w BMW Motorrad International GS Trophy - galeria cz.2

Po siedmiu dniach i ponad 2300 trudnych kilometrach po kanadyjskich bezdrożach, wielu zadaniach i wyzwaniach team z Europy środkowo-wschodniej składający się z Polaków: Macieja Gryczewskiego, Wojciecha Zambrzyckiego, Mariusza Łowickiego i Czecha Karela Rehacka pokonał pozostałe zespoły w światowej edycji BMW GS Trophy.

Nasz zespół prowadził w rywalizacji już od pierwszego dnia GS Trophy i utrzymał to prowadzenie do samego końca. Już od samego startu w Kananaskis Guest Ranch w Exshaw, na zachód od Calgary do mety w tym samym miejscu zespół z Europy środkowo-wschodniej okazał się bardzo mocny wygrywając kolejne odcinki, a także oba konkursy fotograficzne. Ekipa zdobyła aż 276 punktów w łącznej klasyfikacji zostawiając daleko z tyłu zespół RPA (227 pkt) i Francji (198 pkt.). Zeszłoroczni zwycięzcy GS Trophy 2013 zajęli dopiero 11 miejsce.

Ostatni dzień rywalizacji nie obył się bez nietypowych konkurencji i hardkorowych wyzwań. Holowanie starego samochodu siłą mięśni, przejażdżka po gęstym lesie i ostateczne wyzwanie oparte na próbie trialowej i jeździe na ślepo (z opaską na oczach). Ten etap zakończył tygodniową rywalizację, a podczas wieczornej imprezy wokół ogniska wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w GS Trophy 2014. „Moim zdaniem wszystkie zespoły tutaj są zwycięskie. Nie ważne czy byłeś w najlepszej ekipie czy też nie ponieważ przez ten tydzień wszyscy staliśmy się jednym wielkim zespołem” powiedział organizator GS trophy Michael Trammer.

Ostatnie słowo należało do wiceprezesa działu sprzedaży i marketingu BMW Motorrad – Heinera Fausta: „Nie znam innego takiego wydarzenia jak GS Trophy. Nie można porównać jakiejkolwiek imprezy tego typu do GS Trophy tak samo jak nie można porównywać każdego GS Trophy do siebie. Każda z tych imprez jest fantastyczna na swój sposób. Cała idea tego wydarzenia to wyjazd GS Trophy w inne miejsce podczas każdej edycji, a jazda i krajobrazy tu w Kanadzie były niesamowite. My jesteśmy tutaj, ale o wiele większa społeczność fanów BMW GS śledzi nasze poczynania w Internecie, sprawiając że GS Trophy to dla nas najważniejsza impreza pod względem medialnym. Każde GS Trophy to impreza na najwyższym poziomie i wierzę że w tym roku zawiesiliśmy poprzeczkę naprawdę wysoko”.

GS Trophy 2014 w Kanadzie już się zakończyło. My gratulujemy naszej ekipie zwycięstwa i jesteśmy dumni że tak dobrze reprezentowaliście nasz kraj. Poniżej znajdziecie klasyfikację generalną i linki do relacji wideo z każdego dnia GS Trophy 2014.

Poz. Team Punkty
1 Europa Środkowo-wschodnia 276
2 RPA 227
3 Francja 198
4 Argentyna 182
5 USA 174
6 Austria/Szwajcaria 160
7 Rosja 158
8 Ameryka Łacińska 158
9 Kanada 153
10 Wielka Brytania 142
11 Niemcy 136
12 Meksyk 125
13 Korea 124
14 Japonia 120
15 Brazylia 117
16 Włochy 116

 

Poniżej przedstawiamy video-relacje z każdego dnia zmagań na BMW Motorrad International GS Trophy:

Dzień 1

Dzień 2


Dzień 3


Dzień 4


Dzień 5


Dzień 6


Dzień 7

 

Zobacz również:
REKLAMA