Potrącił policjanta w Tarnowie Opolskim, teraz zgłosił się na policję. Jest nieletni

Kierowca motocykla, który potrącił w Nowy Rok policjanta podczas próby kontroli, zgłosił się na policję… z rodzicami. Okazało się, że jest nieletni.

potrącenie policjanta Screenshot Youtube/Piraci Drogowi

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Nowy rok w Tarnowie Opolskim. Kierowca motocykla crossowego, podczas próby zatrzymania, potrącił policjanta i uciekł. Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach, dla policji sprawa stała się priorytetowa, kierowca motocykla stał się poszukiwanym numer jeden.

Jak informuje opolska policja, sprawca sam oddał się w ręce funkcjonariuszy i wyraził skruchę z powodu popełnionego czynu. Jak wyjaśniał, motocykl zabrał bez wiedzy i zgody ojca, ponieważ nie ma prawa jazdy. Jednoślad nie był zarejestrowany ani ubezpieczony, tym samym nie miał prawa pojawić się na drodze publicznej.

Ponieważ sprawca ma 16 lat, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny. Gdyby odpowiadał jako dorosły, groziłaby mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. W tej sytuacji, poza karą wymierzoną przez sąd, musi liczyć się ze szlabanem na komputer, a być może i porządnym laniem.

 

Zobacz również:
REKLAMA