Poważny wypadek Joana Lascorza

Tuż po minionym weekendzie wyścigowym na Imoli część teamów została we Włoszech na testach. Podczas porannej sesji zawodnik zespołu Kawasaki Joan Lascorz miał poważny wypadek przy ogromnej prędkości i został poważnie ranny. Nie wyklucza się nawet uszkodzenia rdzenia kręgowego.

To bardzo zła wiadomość. 27-letni zawodnik zespołu Kawasaki tuż przed końcem porannej sesji treningowej stracił panowanie nad swoim Kawasaki i rozbił się przy ogromnej prędkości na odcinku Tosa-Piratella. Joanowi natychmiast udzielono pomocy i przewieziono helikopterem do centrum medycznego.

Według włoskiej prasy uszkodzeniu uległ 5 krąg szyjny zawodnika, inne media mówią o 6. Niestety nie wyklucza się uszkodzenia rdzenia kręgowego i ryzyka paraliżu. Aby temu zapobiec Joan Lascorz był wczoraj poddany operacji na kręgosłupie. póki co wiadomo tyle, że jeden z kręgów przesunął się i mógł uszkodzić rdzeń. Mamy nadzieję że Lascorz wygrzebie się z tej kontuzji i powróci do pełnego zdrowia tak jak zrobił to w 2010 roku. Dziś ma zostać przetransportowany do Barcelony. Zanim jednak to nastąpi zostanie poddany badaniom, aby stwierdzić czy transport jest możliwy i czy nie zagraża zdrowiu zawodnika. Trzymamy kciuki Joan #17!Zobacz również:
REKLAMA