Powrót Trophy?

Anglicy idą w tym sezonie po bandzie. Niedawno pokazali Tigera 800/XC, a teraz przyczailiśmy prototyp turystyka - Trophy - w czasie jazd testowych.

Goście z Triumpha najprawdopodobniej będą wskrzeszać model Trophy - na motocyklu pokazanym, na zdjęciach, co prawda, nie ma śladu po żadnym logo, ale pominięto logo Triumpha na kombinezonie. Produkcję Trophy zakończono w 2003 roku. Wtedy był on napędzany czterocylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności niespełna 1200 cm3. Można się domyślać, że teraz w grę nie wchodzi nic mniejszego, bo jak to będzie wyglądać obok nowej beemki K 1600 GT? Swoją drogą trudno będzie znaleźć dziesięć różnic w wyglądzie obu motocykli... Podobnie jak K 1600 GT, tylne koło Triumpha będzie prowadził jednoramienny wahacz, a napędzał je będzie wałek. Można przypuszczać, że skrzynia biegów też będzie nowa. Na zdjęciach widać mocowany systemem dźwigni tylny amortyzator z regulacją napięcia wstępnego sprężyn. Chodzą słuchy, że silnik użyty w tym modelu ma również napędzać dużego Tigera. Więcej danych, póki co, nie znamy.
Potwierdzeniem, że w Hinckley fascynują się beemkami jest również świeżutki Tiger 800/XC - raport z jazdy tym bikem znajdziecie w najbliższym numerze MOTOCYKLA tj. 1/2011.

źródło: MotorCyclist


REKLAMA